Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду
Наші клоуни веселі…

       Багато із нас, навіть ставши дорослими, полюбляє ходити у цирк, адже цирк нам завжди нагадує про дитинство. Багато чого нас приваблює в цьому дивовижному мистецтві, але, коли ми чуємо слово «клоун», то в нашій свідомості відразу ж виникає асоціація з веселощами, жартами та гарним настроєм. Для дітей веселі клоуни асоціюються із чарівниками, які створюють навколо сміх, фокуси та дивацтва. А їхні кольорові маски на все життя вкарбовуються у спогади дітей та дорослих.

       Всі звикли бачити клоунів завжди усміхненими та кумедними, вважаючи їхнє життя суцільними веселощами. Але смішити людей – це важка праця, до якої треба ставитися з повагою. Цю ідею у 1967 році захотіли донести до всіх члени Американського клубу клоунів, подавши прохання у сенат про зазначення першого тижня серпня днями клоунів. Розв’язання цього питання завершилося лише у 1971 році, коли 2 серпня президент Ніксон підписав резолюцію про оголошення Тижня клоунів офіційним національним святом. З того часу Міжнародний тиждень клоунів відзначається щороку, з 1 по 7 серпня, щоб віддати шану зусиллям клоунів усього світу. Зараз воно визнане у багатьох країнах світу.

       Ще до виникнення професії «клоуна», існували люди, основним заняттям яких було звеселяння оточуючих. Ця традиція сягає корінням в історію Давньої Греції та Заходу в цілому. Вперше ж «клоун» з’явився в англійському театрі XVI століття. Тоді його образ сильно відрізнявся від нинішнього. Середньовічний клоун – це сільський хлопчисько, який розважав публіку імпровізацією та жартами під час проведення ярмарків та вуличних вистав.

       У сучасного клоуна багато спеціалізацій. Він може бути музикантом, дресирувальником, акробатом, жонглером, фокусником, але, насамперед, клоун – це артист, який дарує сміх і щастя іншим, створюючи для нас незабутню казку. Саме тому про них складено багато віршів, загадок, детективно-пригодницьких творів. Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі познайомитися із книгами, в яких ви можете знайти багато цікавого про цю дивовижну професію.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
 
Останнє оновлення: 3/10/2022
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей