Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду
Магічні істоти світу: феї та піксі

       Коли ви чуєте тріпотіння маленьких крилець, але не бачите нікого поруч, або ж гуляєте в лісі та натрапляєте на гриби, що ростуть рівненьким колом, то знайте – це справа рук фей або піксі.

       Насправді феї – це радше вид магічних істот, ніж одна конкретна, тому пропонуємо вам познайомитися з ними ближче.

       Феями (фейрі) в англосаксів спочатку називалися різні види духів (брауні, піксі, ельфи, лепрекони, спрайти, гобліни, морські діви), які здатні впливати на долю людини і допомагати у скруті чи повідомляти про майбутнє знаками. Разом із тим до фей зазвичай належать духи природи, і хоча вони можуть перебувати в людських житлах, проте не є суто домашніми духами. Зрідка феями могли називатися й люди, котрим приписувалися магічні властивості.

       Здібності фей різноманітні: ставати невидимими, створювати майстерні вироби, виконувати роботу за людей, які шанують їх, викрадати нехрещених дітей, замінюючи власними. Вважалося, що феї допомагають тим, хто лишає для них підношення, наприклад, молоко, тоді вони виконують за господарів будинку дрібну роботу. Мельники Шотландії вважалися товаришами фей, тому їх ніколи не грабують, а з настанням темряви феї трудяться на млині замість хазяїна. Існує переказ про мельника з Гемпшира, який уночі підглянув за феями, і вони дали йому дві пригорщі чарівного зерна. Мельник тривалий час брав зерно із запасів, а вони не зменшувалися. За повір'ям, якщо знати ім'я феї, то можна сказати їй своє бажання і воно неодмінно збудеться. Якщо образити фею, то вона може помститися: кинути каміння, задути свічки, скинути посуд із полиці, а ще – завадити сходженню пшениці. В деяких переказах феї забирають жінок до себе, щоб ті піклувалися про їхніх дітей.

       Феї – неабиякі поціновувачі веселощів, тому часто танцюють усю ніч аж до ранку в лісі, а потім на тому місці рівним колом виростають гриби або квіти. Це явище називається «кільцем фей». Маленькі танцівниці радісно запросять і вас до своїх веселощів, але пам'ятайте, що погодившись – танцювати доведеться усю ніч. Інколи бувають випадки, що феї зачаровують звичайну людину та забирають її у свою країну, де бідолашні живуть сотню років, вважаючи, що минув усього один день.

       Феї та піксі є найбільш популярними магічними істотами, яких можна зустріти на сторінках книжок. І ось декілька історій: Богдана Бойко «Феї», Холлі Блек «Як король Ельфхейму навчився ненавидіти історії», Метт Хейг «Правдива Піксі», Ніл Гейман «Зелений лицар» та «Танець Фейрі. Казки світу сутінок».

       #казкові_істоти_світу

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
 
Останнє оновлення: 12/9/2022
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей