Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду
Всеукраїнська онлайн-школа
для бібліотечних працівників територіальних громад «Бібліотеки. Діти. Громади»

     У Національній бібліотеці України для дітей 8 та 10 лютого відбулося навчання Всеукраїнської онлайн-школи для бібліотечних працівників територіальних громад «Бібліотеки. Діти. Громади». У навчанні взяли участь 242 фахівця Чернівецької області.

     Під час засідання Людмила Полікарпова, заступник генерального директора з науково-методичної роботи, у своєму виступі «Бібліотека для дітей в умовах надзвичайних викликів сучасності» звернула увагу на роль і можливості сучасної бібліотеки в запобіганні деструктивним соціальним та інформаційним процесам у суспільстві, наголосила на питаннях стратегічного значення щодо читання дітей як складової національної безпеки держави. Підкреслила нагальну потребу здійснення системних заходів, спрямованих на посилення національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

     Наталія Дзюба, заступник генерального директора з інформаційних технологій, у своєму виступі «Медіаосвіта для розвитку громади» презентувала «Національну стратегію із захисту дітей у цифровому середовищі на період до 2025 року» та «Концепцію розвитку цифрових компетентностей», затверджену розпорядженням кабінету Міністрів України від 3 березня 2021 року № 167-р, поділилася досвідом роботи з інтернет-ресурсами.

     Наталія Загоруйко, завідувач відділу формування та зберігання документних ресурсів, у своєму виступі «Актуалізація фондів бібліотек для дітей в умовах сучасності» наголосила на актуалізації бібліотечних фондів, відповідно до рекомендацій Міністерства культури та інформаційної політики України. Акцентувала увагу на внесення змін до Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» та до Закону України «Про видавничу справу», ознайомила присутніх з Порядком виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режиму в умовах воєнного стану, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2021 р. № 590 (зі змінами).

     Наталія Невмержицька, завідувач відділу обслуговування дітей середнього і старшого віку та організаторів дитячого читання, у своїй презентації «Виховуємо патріота: форми, методи, джерела» представила форми роботи та фактори, що підвищують ефективність роботи і впливають на формування патріотичної свідомості у дитини – відвідувача дитячої бібліотеки. Презентувала дитячі книги та вебресурси патріотичного спрямування.

     Ірина Шестопал, завідувач відділу проєктно-грантової діяльності та зв’язків з громадськістю, у своїй презентації «Втілюємо ідею у проєкт: моделі, ресурси та інструменти фінансування» звернула увагу на пріоритетні гранти в умовах війни. Також детально проінформувала присутніх, як правильно написати грант, та назвала гранти, на які можна подаватись у 2023 році.

     Оксана Касяненко, головний бібліограф відділу довідково-інформаційного обслуговування, презентуючи свій виступ «Вебресурси НБУ для дітей як елемент пізнавального розвитку і підтримки читання» повідомила присутнім, що таке вебресурси бібліотеки, і який вони мають вплив на розвиток і підтримку читання. Також детальніше зупинилася на окремих із них: блогах, мультимедійних презентаціях, електронному каталозі, віртуальній бібліографічній довідці тощо.

     Олександр Кобзар, завідувач сектору читального залу відділу обслуговування дітей дошкільного та молодшого віку, у своєму виступі «Роль бібліотеки як соціальної інституції в розвитку дитини та організації проєктної діяльності» наголосив на важливості проведення проєктної діяльності, розказав про її вплив на розвиток дитини; оголосив перелік проєктів, реалізованих у НБУ для дітей, зокрема, «Корабель читання для сімейного єднання», «З «Логопедійкою» граємо – гарно розмовляємо», «Про цікаве на планеті – в журналі та газеті» та інші.

     Завершилася Всеукраїнська онлайн-школа для бібліотечних працівників територіальних громад виступом Тетяни Кузілової, завідувача відділу науково-методичної роботи і бібліотечного маркетингу, яка ознайомила присутніх із всеукраїнськими заходами, які ініціює та до яких долучається Національна бібліотека України для дітей, і до участі у яких запрошуються бібліотеки для дітей територіальних громад.

     Усі учасники навчання отримають Сертифікат та доступ до презентацій.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 12/9/2023
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей