Виставка «Навіть у темні часи є світло» від клубу ілюстраторів Pictoric
Особливих відтінків та сумної реалістичності набули твори сьогодення, коли до нашої домівки завітала війна. Проте, від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, у кожного українця з’явилася особиста історія спротиву. І це той світлий промінчик, який обов’язково має бути найтемнішої пори. Волонтери, перекладачі, військові, лікарі, вчителі та музиканти — кожен із нас сьогодні воїн, який захищає свободу України та її майбутнє на своєму персональному фронті. Саме вони стали героями ілюстрацій художньо-документального проєкту «Навіть у темні часи є світло» від спільноти Pictoric, які ви можете побачити у виставковій залі бібліотеки.
Кожен проєкт починається із задуму. У мирні та відносно спокійні часи художники, письменники та інші митці жадібно шукають те, що їх надихне на створення чогось особливого. Але у такий буремний період шукати ідеї та натхнення не доводиться, бо ті справи, які роблять наші співвітчизники приголомшують: програмісти створюють застосунки, що допомагають людям у небезпеці; журналісти оперативно висвітлюють події; водії доставляють продукти в найвіддаленіші райони; волонтери рятують людей і домашніх тварин; діти влаштовують блок-пости і збирають гроші для української армії. Семирічна дівчинка продає свої вироби, а отримані гроші відправляє нашим військовим. СТО безплатно ремонтують автівки для армії. Серед героїв 70-літня жінка, яка допомогла українським військовим знищити ворожу техніку, пілот гелікоптера, який рятував поранених із «Азовсталі». Велосипедист зі Львова Богдан Прокопович під час велотуру зібрав для Збройних сил України 1 мільйон 200 тисяч гривень. І це лише маленький перелік справ, що роблять українці, щоб зупинити війну і розвивати свою країну. І проєкт Pictoriс має на меті зафіксувати подвиги людей, які попри страх, страждання і невідомість, роблять усе можливе, щоб зупинити цю війну та розвивати Україну надалі.
Художньо-документальний проєкт «Навіть у темні часи є світло» — це 100 надихаючих історій українців під час війни та 100 плакатів українських ілюстраторів, які ці історії зобразили. Проєкт має онлайн- і офлайн-формати. На онлайн-платформі зібрані та проілюстровані історії, якими зручно ділитись у соцмережах. А ось у бібліотеці можна побачити роботи в реалі. На нашій експозиції представлено не всі роботи, але, зацікавившись, можна зайти на онлайн-платформу і побачити ще більше творчості, ще більше героїчних прикладів, що надихають.
Славімо кожного з них! Пишаємося і завжди пам’ятатимемо подвиги наших людей!
Виставка експонуватиметься до 30 квітня 2023 року.