А я живу…
Кажуть, що ставлення до людей з інвалідністю вказує на рівень розвитку суспільства. Тому такими важливими для нашої країни є питання інклюзії, інтегрування дітей з особливими потребами у середовище ровесників. Так, усі ми різні, але рівні, ми маємо сприймати людину такою, яка вона є.
Люди, обмежені у чомусь одному, часто мають таланти в іншому. 25 квітня у Національній бібліотеці для дітей відбулася презентація книги Богдана Голови «А я живу…». Юнак має важку форму ДЦП, що не заважає йому брати участь у спортивних марафонах, волонтерити та навіть танцювати у візку. Але головне – Богдан пише чудові вірші, це вже його друга збірка. За допомогою віршів хлопець спілкується зі світом, розповідає про те, що його турбує, що надихає. Твори хлопця не залишили байдужим Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного, який має першу книгу юного поета «Особливий лелека», часто черпає з неї сили та впевненість.
Під час презентації книги, яка проходила у змішаному форматі (і в бібліотеці, і на платформі Zoom), про Богдана, знайомство та співпрацю з ним розповіла Алла Гребенюк, директор Коростишівського інклюзивно-ресурсного центру. Юнак називає пані Аллу своєю феєю, адже саме вона була ініціатором виходу обох збірок віршів, його вірним другом та мотиватором. Гостя не один рік працює з дітьми з інвалідністю, тому її виступ був емоційним та наповненим корисною для присутніх інформацією.
Зачитав свої улюблені вірші з нової книги Володимир Коляденко, віцепрезидент Київської торгово-промислової палати. Пан Володимир бере активну участь у житті Богдана. За його сприяння надрукована збірка «А я живу…», у хлопця з’явилося сучасне інвалідне крісло тощо.
Підготували для Богдана невеличкі відеозамальовки на його вірші восьмикласники школи № 163 м. Києва та учні рідної школи хлопця – ліцею № 3 м. Коростишева. Приємним сюрпризом для юного поета були напутні слова від улюбленого вчителя та невеличкі книжкові подарунки від читачів з Києва.
Наприкінці зустрічі Алла Гордієнко, генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей, подякувала Богдану за його творчість, за приклад стійкості та мужності у подоланні перешкод і теж передала книги історичної тематики, яка так цікавить хлопця.