Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду
«Піратські каверзи» — звітна вистава дитячої студії лялькового театру «Бібабо»

     Ми —      пірати-розбишаки,
     Задаваки, забіяки.
     Ми — гроза усіх морів,
     Океанів, кораблів.
     Нам нічого не слабо,
     Бо ми — актори «Бібабо»!

     29 травня 2023 року в юних акторів відбулася довгоочікувана прем’єра.

     В основу вистави лягли окремі оповідання із книги Олени Комової «Піратські історії». Показово, що герої цих оповідань зовсім нестрашні. Типовий образ пірата — це морський розбійник, який грабує кораблі, має гаки замість рук, носить пов’язку на оці та обожнює ром і веселу стрілянину із пістоля. Але пірати Олени Комової зовсім не такі. Вони радо граються у олов’яних піратиків і саджають квіти. А дехто із піратів, хто не знає жалю, — до знетями боїться комашок та всіляких жучків. Вони стають чепурунами, коли знаходять люстерко і завзято плавають під вітрилами із червоних оксамитових шортів та хустини в горошину. Ці сильні й спраглі до пригод володарі морів часом бувають дуже кумедними.

     Маленькі актори втілили на сцені 3 окремі оповідання із книги: «Чому пірати носять одну сережку», «Справжні скарби» та «А то ж була Америка!».

     Історія «Чому пірати носять одну сережку» розкриває глядачам секрет формування піратської моди. Сьогодні нам відомо, що чоловіки-пірати носили сережки. Але навіщо? Одні припускають, що пірати носили прикраси із забобонних міркувань, вважаючи, що дорогоцінні метали мають магічну силу. Інші, що вартість золотих чи срібних сережок — плата за їхнє поховання, у випадку, якщо вони загинуть у морі і їхнє тіло винесе на берег. Але і досі залишається загадкою, чому пірати носили саме одну сережку?! Свою версію виникнення піратської моди актори втілили на сцені, у театралізованій формі розповівши глядачам про те, чому пірати почали носити у вухах одну сережку.

     Нам відомо, що пірати — ДУЖЕ корисливі люди, які все своє життя мали одну мету: особисте збагачення. Атакуючи корабель, розбійники піднімали чорний прапор, побачивши який, мореплавці часто здавалися без бою. Награбовані скарби пірати збували у портах, де пили багато рому. А ті скарби, які не витратили на веселощі, закопували. Оповідання «Справжні скарби» розкриває історію таємничого піратського скарбу.

     За сюжетом — пірати вирішують закопати награбовані скарби на безлюдному острові, але замість цього знаходять ще один скарб, значно коштовніший за їхній. Як вчинити зі скарбом? Яке життя краще: багатія та аристократа або вільного пірата? Усі ці питання постають перед сміливими корсарами.

     Оповідання «Справжні скарби» юні актори перетворили на лялькову відеовиставу. У ній діти продемонстрували свою майстерність у роботі із театральною лялькою. Двоє із акторів уперше спробували себе у ролі лялькарів. Спеціально для цієї вистави було створено колоритних піратів. Цікаво, що ці ляльки мають специфічну будову, яка взагалі не призначена для дітей-акторів. Але попри складнощі, вони впоралися із завданням. Переглянути лялькову відеовиставу «Справжні скарби» ви можете за посиланням.

     Піратське життя здається нам сповненим пригод, проте воно зовсім не було таким насправді, й на піратів майже цілодобово чатувала небезпека. Піратство вважалося найтяжчим злочином з усіх можливих. Наступна оповідка «А то ж була Америка!» показує глядачам усю небезпеку піратського життя. Але й екстремальні пригоди інколи приносять із собою великі відкриття. «А то ж була Америка!» — це історія відкриття континенту, переказана піратами.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 12/9/2023
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей