Мистецтво козацького скоропису
Козацький скоропис – це український історичний стиль каліграфії, який став візитівкою української Козацької держави. Цей вид каліграфії зародився і розвивався в Україні наприкінці XVI – початку XVIII ст. і набув значного поширення у документах канцелярії Війська Запорозького. Козацький скоропис – неповторний стиль, адже йому притаманна просторово-лінійна ритміка, темпераментні закрути й розчерки, що утворюють динаміку письма. Сьогодні, як ніколи, скоропис актуальний і використовується у дизайні та шрифтовому мистецтві.
27 вересня з нагоди Дня українського козацтва та Дня захисників і захисниць України у Національній бібліотеці України для дітей відбувся культурно-мистецький захід «Мистецтво козацького скоропису» – творча зустріч із Ольгою Павловою та Дар’єю Музиченко – студентками IV курсу Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва та дизайну імені Михайла Бойчука.
Під час зустрічі пані Дар’я та Ольга із задоволенням відкрили цікаві факти розвитку козацького скоропису в Україні, розповіли шестикласникам, про професію писаря у козацькому середовищі, чим писали козаки. З’ясувалося, що писати скорописом непросто, і в ті часи каліграфії могли навчатися тільки заможні люди і на це потрібно було багато часу. На майстер-класі діти взяли до рук пензлі та чорнило і під керівництвом молодих мисткинь, завзято виконували вправи для тренування у техніці скоропису, прописували літери, спробували відтворити скоропис.
Захід пройшов цікаво, пізнавально і скорописно.