Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Засоби масової інформації про бібліотеку

2023 р.

Вишиванка Залужного стала експонатом Музею війни у Києві [Електронний ресурс] // АрміяInform : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://armyinform.com.ua/2023/12/05/vyshyvanka-zaluzhnogo-stala-eksponatom-muzeyu-vijny-u-kyyevi/. — Назва з екрана.
У Національному музеї історії України у Другій світовій війні відбулася урочиста передача точної копії сорочки, яку читачі й гості Національної бібліотеки України для дітей вишили до Дня вишиванки у 2023 році.

Чорна С. Копія вишиванки для Залужного — експонат музею [Електронний ресурс] / С. Чорна // Голос України : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: http://www.golos.com.ua/article/375499. — Назва з екрана.
Точну копію рукотворної сорочки, вишитої для Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, передали на довічне зберігання у фонди Національного музею історії України у Другій світовій війні.

Погорецький В. Білий Янгол – провісник Різдва! [Електронний ресурс] / В. Погорецький // Золота пектораль : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://zolotapektoral.te.ua/%D0%B1%D1%96%D0%BB%D0%B8%D0%B9-%D1%8F%D0%BD%D0%B3%D0%BE%D0%BB-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D1%96%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D1%80%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D0%B0/. — Назва з екрана.
24 грудня на святковий сімейний день до Національної бібліотеки України для дітей завітали родини з дітьми, які, щоб у цей складний період провести час разом, ментально оздоровитися, психологічно розвантажитися та зануритися у казкові різдвяні пригоди.

Білий Янгол – провісник Різдва [Електронний ресурс] // Книгобачення : [український видавничий портал]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://knyhobachennia.net/?category=1&article=3950. — Назва з екрана.

Повернення української книги на деокуповані території – один із викликів для сфери культури – Ростислав Карандєєв [Електронний ресурс] // Міністерство культури та інформаційної політики України : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://mcip.gov.ua/news/povernennya-ukrayinskoyi-knygy-na-deokupovani-terytoriyi-odyn-iz-vyklykiv-dlya-sfery-kultury-rostyslav-karandyeyev/. — Назва з екрана.
У Національній бібліотеці України для дітей 15 грудня відбувся Форум за результатами Всеукраїнського огляду-конкурсу обласних бібліотек для дітей «Дитяча бібліотека в інформаційному суспільстві: пошуки гармонії, шляхи трансформації». Т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв привітав гостей заходу та нагородив переможців конкурсу.

У Національній бібліотеці України для дітей відбувся Форум за результатами Всеукраїнського огляду-конкурсу обласних бібліотек для дітей «Дитяча бібліотека в інформаційному суспільстві: пошуки гармонії, шляхи трансформації» [Електронний ресурс] // Міністерство культури та інформаційної політики України : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://mcip.gov.ua/gallery/u-naczionalnij-biblioteczi-ukrayiny-dlya-ditej-vidbuvsya-forum-za-rezultatamy-vseukrayinskogo-oglyadu-konkursu-oblasnyh-bibliotek-dlya-ditej-dytyacha-biblioteka-v-informaczijnomu-suspilstvi-pos/. — Назва з екрана.

У Києві об'єднають дві дитячі бібліотеки: нова структура передбачає збільшення можливостей для навчання [Електронний ресурс] // Українські Національні Новини : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://unn.ua/news/u-kyievi-obiednaiut-dvi-dytiachi-biblioteky-rozshyryvshy-resursy-ta-dostup-korystuvachiv. — Назва з екрана.
Державну бібліотеку України для юнацтва приєднають до Національної бібліотеки України для дітей.

Рибальська А. У Києві об'єднають дві великі дитячі бібліотеки [Електронний ресурс] / А. Рибальська // Суспільне новини : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://suspilne.media/639902-u-kievi-obednaut-dvi-veliki-ditaci-biblioteki/. — Назва з екрана.
Державну бібліотеку України для юнацтва приєднають до Національної бібліотеки України для дітей, про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

Vulliamy E. ‘My mum’s books survived Putin’s missiles’: defiance after blast destroys Kherson children’s library [Електронний ресурс] / E. Vulliamy // The Guardian : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://www.theguardian.com/world/2023/dec/03/my-mums-books-survived-putins-missiles-defiance-after-blast-destroys-kherson-childrens-library. — Назва з екрана.
Стаття британського журналіста Е. Вулліама про руйнування російською артилерією будівлі Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, якій він подарував дитячі книги своєї мами Ширлі Х’юз з включенням коментарів директора Херсонської ОБД О. Крижанівської та генерального директора НБУ для дітей А. Гордієнко.

Бібліотеки рятують донори і видавництва [Електронний ресурс] // Український кризовий медіа-центр : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://uacrisis.org/uk/biblioteky-ryatuyut-donory-i-vydavnytstva. — Назва з екрана.
Інтерв’ю з генеральною директоркою Національної бібліотеки України для дітей Аллою Гордієнко з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек в Українському кризовому медіа-центрі. Мова йшла про процеси долучення дітей до читання, роль книги в сучасному суспільстві.

Вишиванка для Залужного вже у Залужного! [Електронний ресурс] // Книгобачення : [український видавничий портал]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://knyhobachennia.net/?category=1&article=3911. — Назва з екрана.

Погорецький В. Вишиванка для Залужного вже у Залужного! [Електронний ресурс] / В. Погорецький // Золота пектораль : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://zolotapektoral.te.ua/%d0%b2%d0%b8%d1%88%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%ba%d0%b0-%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%b7%d0%b0%d0%bb%d1%83%d0%b6%d0%bd%d0%be%d0%b3%d0%be-%d0%b2%d0%b6%d0%b5-%d1%83-%d0%b7%d0%b0%d0%bb%d1%83%d0%b6%d0%bd%d0%be/. — Назва з екрана.

Асадчева Т. Вишиванка для Залужного: читачі дитячої книгозбірні зробили Головнокомандувачу ЗСУ особливий подарунок / Т. Асадчева // Вечірній Київ : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://vechirniy.kyiv.ua/news/87659/. — Назва з екрана.
Про зустріч із Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним та передачу йому рукотворної сорочки, вишитої читачами, відомими особистостями та працівниками НБУ для дітей.

Гордієнко Алла Іванівна – в.о. Генерального директора Національної бібліотеки України для дітей // LEADERS-21.com : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://www.leaders-21.com/index.php/market-khaus/ad/gord-enko-alla-van-vna-v-o-general-nogo-direktora-nats-onal-noji-b-bl-oteki-ukrajini-dlya-d-tej,310. — Назва з екрана.
Всеукраїнський науково-дослідний центр ефективного управління та Науково-експертна рада Міжнародної іміджевої програми «Лідери ХХІ століття» 15 серпня 2023 року нагородили Аллу Іванівну Гордієнко міжнародним Орденом «Святої Софії».

Асадчева Т. У Національній дитячій книгозбірні триває виставка творів юних митців за мотивами Марії Примаченко / Т. Асадчева // Вечірній Київ : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://vechirniy.kyiv.ua/news/86926/. — Назва з екрана.

Асадчева Т. Коли зникають фарби: у бібліотеці для дітей представили зворушливу виставку про війну / Т. Асадчева // Вечірній Київ : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://vechirniy.kyiv.ua/news/84886. — Назва з екрана.

Погорецький В. Правова культура українця формується з дитинства [Електронний ресурс] / В. Погорецький // Золота пектораль : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://zolotapektoral.te.ua/%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%be%d0%b2%d0%b0-%d0%ba%d1%83%d0%bb%d1%8c%d1%82%d1%83%d1%80%d0%b0-%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%97%d0%bd%d1%86%d1%8f-%d1%84%d0%be%d1%80%d0%bc%d1%83%d1%94%d1%82%d1%8c%d1%81/?fbclid=IwAR2wVb4xmCA_ZIQ1UEs859_ClEYKGQ0MAv57gbupffyGIIBT2MU69dbWNqo/. — Назва з екрана.
В Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася пресконференція на тему: «Підсумки ІІ Всеукраїнського конкурсу з правового просвітництва «Конституція для всіх: і великих, і малих», під час якої були оприлюднені результати й оголошені переможці!

Погорецький В. Коли зникають фарби [Електронний ресурс] / В. Погорецький // Золота пектораль : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу:https://zolotapektoral.te.ua/%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%b8-%d0%b7%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d1%8e%d1%82%d1%8c-%d1%84%d0%b0%d1%80%d0%b1%d0%b8/?fbclid=IwAR1L5DJMQg-YzMi6G0aTZH5A6hV97rqQ8FL16jN8XyLyu-ujTkTy8Unlz0Y.. — Назва з екрана.
У Національній бібліотеці України для дітей відбулося відкриття виставки графічних робіт Володимира Реброва «Коли зникають фарби» та презентація альбому «Війна очима українського художника»

«Конституція для всіх: і великих, і малих». Підсумки всеукраїнського конкурсу [Електронний ресурс] // Ukrinform TV : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=Aj1Sq7-3nK8. — Назва з екрана.
Прес-конференція за підсумками ІІ Всеукраїнського конкурсу з правового просвітництва «Конституція для всіх: і великих, і малих».

Україна святкує перший дитячий бібліотечний молитовний сніданок: об’єднання дітей та вірних різних конфесій [Електронний ресурс] // Українська православна церква : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://patriarchia.org.ua/news/ukrayina-svyatkuye-pershyj-dytyachyj-bibliotechnyj-molytovnyj-snidanok-obyednannya-ditej-ta-virnyh-riznyh-konfesij/. — Назва з екрана.

Секретаріат Уповноваженого долучився до першого Дитячого бібліотечного молитовного сніданку [Електронний ресурс] // Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://www.ombudsman.gov.ua/news_details/sekretariat-upovnovazhenogo-doluchivsya-do-pershogo-dityachogo-bibliotechnogo-molitovnogo-snidanku. — Назва з екрана.

Чорна С. На книжковому молитовному сніданку презентували програму літніх читань [Електронний ресурс] / С. Чорна // Голос України : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: http://www.golos.com.ua/article/371315. — Назва з екрана.

Дитячий молитовний сніданок у Національній бібліотеці України для дітей [Електронний ресурс] // Книгобачення : [український видавничий портал]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://knyhobachennia.net/?category=1&article=3882. — Назва з екрана.

Дитячий молитовний сніданок у Національній бібліотеці України для дітей [Електронний ресурс] // Українська: від вимови до розмови : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://docs.google.com/document/d/1IlmVZENcNFzLw6NRHKnjjzUFyIfySsNf/edit. — Назва з екрана.

Дитячий бібліотечний молитовний сніданок уперше відбувся у Києві - 1 червня 2023 [Електронний ресурс] // Українська Церква Християн Віри Євангельської : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=Zna8spdjUjk. — Назва з екрана.

У Києві пройшов перший дитячий бібліотечний молитовний сніданок [Електронний ресурс] // Національна гвардія України : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://ngu.gov.ua/u-kyyevi-projshov-pershyj-dytyachyj-bibliotechnyj-molytovnyj-snidanok/. — Назва з екрана.

У Національній бібліотеці для дітей вперше відбувся молитовний сніданок [Електронний ресурс] // ПравдаТУТ : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=TGboultpRCA. — Назва з екрана.
У НБУ для дітей до Дня захисту дітей відбувся молитовний сніданок. До бібліотеки завітали діти, представники влади та силових структур, дипломати іноземних держав, військові капелани, народні артисти, письменники тощо. У молитві взяли участь представники різних релігійних конфесій.

Погорецький В. Молитва дитяча за Україну і Перемогу [Електронний ресурс] / В. Погорецький // Золота пектораль : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://zolotapektoral.te.ua/%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B8%D1%82%D1%8F%D1%87%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%83-%D1%96-%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D1%83/. — Назва з екрана.

1 червня відбувся Перший дитячий бібліотечний молитовний сніданок [Електронний ресурс] // Всеукраїнський Собор : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://sobor.com.ua/news/snidanok-3. — Назва з екрана.

Перший дитячий бібліотечний молитовний сніданок [Електронний ресурс] // Громадянський рух «Всі разом!» : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://vsirazom.ua/news/pershyj-dytyachyj-bibliotechnyj-molytovnyj-snidanok?fbclid=IwAR1rjuLZn7gvIf4as8Z-SgiByCv-epVByefHWLgHS7tKfSo_y72fybaegNY. — Назва з екрана.

Лисичкіна Л. У столиці відбувся перший бібліотечний молитовний сніданок [Електронний ресурс] / Л. Лисичкіна // BIG KYIV : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://bigkyiv.com.ua/u-stolyczi-vidbuvsya-pershyj-bibliotechnyj-molytovnyj-snidanok/. — Назва з екрана.

У Києві відбувся перший бібліотечний молитовний сніданок для дітей [Електронний ресурс] // Букви : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://bykvu.com/ua/bukvy/u-kyievi-vidbuvsia-pershyi-bibliotechnyi-molytovnyi-snidanok-dlia-ditei/. — Назва з екрана.

Якобчук А. Відбувся перший дитячий бібліотечний молитовний сніданок у Національній бібліотеці України [Електронний ресурс] / А. Якобчук // Слово про Слово : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://slovoproslovo.info/vidbuvsya-pershiy-dityachiy-bibliotechniy-molitovniy-snidanok-u-natsionalniy-bibliotetsi-ukraini/. — Назва з екрана.

У Національній бібліотеці України для дітей відбувся перший бібліотечний молитовний сніданок [Електронний ресурс] // Міністерство культури та інформаційної політики України : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://mkip.gov.ua/news/9252.html. — Назва з екрана.

Вілюра В. Українські діти вишили унікальну рукотворну сорочку для Валерія Залужного [Електронний ресурс] / В. Вілюра // АрміяInform : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://armyinform.com.ua/2023/05/18/ukrayinski-dity-vyshyly-unikalnu-rukotvornu-sorochku-dlya-valeriya-zaluzhnogo/. — Назва з екрана.
У Національній бібліотеці України для дітей завершився символічний проєкт – створення вишиванки для Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного.

Сулима С. Чернівці: Дитяча бібліотека теж отримала дар від британської письменниці Ширлі Х'юз [Електронний ресурс] / С. Сулима // Голос України : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: http://www.golos.com.ua/news/179094. — Назва з екрана.

Чечель Л. Україна – Ельдорадо майбутнього [Електронний ресурс] / Л. Чечель // Справи сімейні : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://familytimes.com.ua/kultura/ukraina-eldorado-maybutnogo?fbclid=IwAR28aM5wAQ-5pMPAngp3M2DT1oNx77YCb_9RnRD6dfokRcsH_s4HVQ_Phys. — Назва з екрана.

Мандрівна гончарна майстерня вже у Національній бібліотеці України для дітей [Електронний ресурс] // Українська: від вимови до розмови : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://sites.google.com/view/vidvymovydorozmovy/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8#h.xaqk0jfom482. — Назва з екрана.

Мандрівна гончарна майстерня вже у Національній бібліотеці України для дітей [Електронний ресурс] // Книгобачення : [український видавничий портал]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://knyhobachennia.net/?category=1&article=3868. — Назва з екрана.

Погорецький В. Мандрівна гончарна майстерня вже у Національній бібліотеці України для дітей [Електронний ресурс] / В. Погорецький // Золота пектораль : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://zolotapektoral.te.ua/%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D1%87%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D1%8F-%D0%B2%D0%B6%D0%B5-%D1%83-%D0%BD%D0%B0/?fbclid=IwAR30uwJOEY5i_y1zualvGRu2BZAFxYqQrh5e-drN9vSi5sNCT-pqqSCPGjQ. — Назва з екрана.
У Національній бібліотеці України для дітей 17 квітня розпочала свою роботу дитяча гончарна майстерня. В читальній залі представлений фрагмент унікального керамічного панно «Україна – Ельдорадо майбутнього». Його творить разом із дітьми відомий митець, арттерапевт, художник-кераміст із Люксембурга Паскаль Вестландт.

Благодійник з Люксембургу навчає українських дітей мистецтву кераміки : Факти ICTV [Електронний ресурс] // ICTV : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=Ked4kxp3WWM. — Назва з екрана.

Діти з 200 країн світу створили панно за мир в Україні… : Факти ICTV [Електронний ресурс] // ICTV : [вебсайт]. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=xuPnVsOxON8. — Назва з екрана.
Відомий митець, художник-кераміст із Люксембурга Паскаль Вестландт презентував у Національній бібліотеці України для дітей фрагмент унікального керамічного панно «Україна – Ельдорадо майбутнього». До його виготовлення долучилися юні митці з майже двохсот країн світу, аби довести - усі діти прагнуть миру.

Відвідувачі Національної бібліотеки України для дітей вишивають рукотворну сорочку Головнокомандувачу Збройних Сил України. Символічний проєкт «Вишиванка для Залужного» cтартував 16 лютого [Електронний ресурс] // Facebook. Військове телебачення України. — Режим доступу: https://www.facebook.com/ctrs.mou/videos/2574368196052128/. — Назва з екрана. — Дата звернення: 11.04.2023.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 12/6/2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей