Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Пропустить Навигационные Ссылки.
Про бібліотеку
Послуги та сервіси
Електронні ресурси
Вибрані інтернет-ресурси
Це важливо знати
На допомогу бібліотекареві

Благодійним ярмарком завершилася програма осінніх читань
«Українське хюґе з бібліотекою»

          На доброму ярмарку ми побували,
          Одні продавали – інші купували.
          Співали, танцювали, трохи жартували,
          А головне – донати на добре діло збирали*

          Благодійний ярмарок завершував програму осінніх читань «Українське хюґе з бібліотекою», тому спочатку ми розкажемо вам коротенько про те, що відбувалося у бібліотеці в останній тиждень жовтня.

          Чудова бібліотечна осінь подарувала безліч вражень та різних настроїв. Події українського хюґе, що упродовж 5 днів збирали читачів у залах книгозбірні, дали можливість відпочити від напружених навчальних буднів, порелаксувати, розважитися, поспілкуватися.

          «Заходь, помуркочемо!» – запрошувала психологічна служба бібліотеки. Саме котики стали «пухнастими психологами» під час осінніх канікул. Вони навчали дітей танцювати которуханки, малювати котиків усіх розмірів та порід, робити котооригамі та читати книжки про цікаві котопригоди.

          Лего-релакс у відділі документів іноземними мовами також мав своїх поціновувачів. Проте ми не просто будували – ми занурювалися у справжню атмосферу творчого затишку, де кожен зміг проявити себе, втіливши в LEGO-конструкції свої мрії та ідеї.

          Щоденний аншлаг був на кіносеансах у читальній залі для старших читачів. Місць було вдосталь, репертуар відбірний, а чай та смаколики додавали хюґе-настрою кожному глядачеві. За тиждень в осінньому кінозалі демонструвалися «Сторожова застава», «Фокстер і Макс», мультфільми «Бабай», «Украдений місяць. Кум».

          У відділі для дітей молодшого віку також смакували, але книжковими смаколиками та уявними стравами, які мали змогу «приготувати» із запропонованих інгредієнтів, роздрукованих на папері. Читачів також запросили на літературний бранч, де діти отримали цікаву інформацію про улюблені страви відомих людей та дізналися, що Тарас Шевченко любив борщ із карасиками, а Соломія Крушельницька мала особливий рецепт смачного печива, яке вона дуууже полюбляла їсти і готувати.

          Найяскравішою та популярною серед дівчаток була локація відділу мистецтв, де приміряли український костюм, дізнавалися про різні способи зав’язування хусток, вивчали та запам’ятовували елементи жіночого одягу – керсетка, плахта, запаска… Дізнавалися про святкування, традиції та обряди на Андрія, Різдво, Новий Рік. Дівчатка були учасниками імпровізованих вечорниць, співали пісні «Щедрик», «Ой на горі, тай женці жнуть». Вони пройшли пізнавальний квіз про українську хустку і тепер знають більше щодо її ролі як оберега, а ще про орнаменти, кожен з яких має своє символічне значення.

          У куточку для рукоділля щодня під керівництвом бібліотекарів читачі майстрували різноманітні вироби з намистин, ниток, паперу, тканини… Адже потрібно було не лише для себе й рідних зробити, а й на благодійний ярмарок. Тож творили завзято осінніх їжачків, ляльки-мотанки традиційні та обереги «північна берегиня», вітальні листівки до Різдвяних свят, браслетики з бісеру та намистин. Встигли багато – було чим ярмаркувати.

          А в останній день жовтня вже неодмінно на численні прохання-нагадування читачів бібліотекарі влаштували гру-пошуківку «Гаррі Поттер та таємна кімната» в стилі Ґеловіну. Репортаж про подію читайте тут. А це персонажі нашої пошуківки в очікуванні учасників гри. Хто впізнає?

          Фотоальбом «Гаррі Поттер і таємна кімната. Гра-пошуківка»

          І нарешті розкажемо вам про наш Благодійний ярмарок, яким завершувалася програма осінніх читань! Дякуємо усім читачам за небайдужість, прекрасні сувеніри, обереги, картини й малюнки, інші речі, які ви принесли на ярмарок.

          Дякуємо батькам за допомогу дітям у підготовці до ярмарку та участь у ньому, за смаколики, виготовлені спеціально для цієї події.

          Дякуємо цілим родинам наших активних читачів та переможців читацьких конкурсів за поповнення подарункового фонду та репертуар благодійної полички, за щедрі донати.

          Дякуємо бібліотекарям за вигадку й фантазію та участь у ярмарку в якості продавців та щедрих покупців.

          Дякуємо усім за тепло, увагу, доброту і щирість! Ми разом створили спільноту однодумців; людей, які надихають нас, бібліотекарів, робити такі свята, події, що своїм духом здатні підтримати усіх дотичних – власне учасників ярмарку, а також надати реальну підтримку нашим захисникам.

          А ще на нашому Ярмарку ми грали у народні ігри – «Котилася торба» та «Панас», у шахи (за донат) з нашим читачем-шахматистом, танок «Картопля» танцювали, пісню «Ой на горі два дубки» разом заспівали.

          Імпровізований концерт від читачів прослухали – на флейті відому італійську мелодію нам виконала читачка Анна, а брати В’ячеслав і Глєб виконали світові та українські хіти на акордеоні і баяні. Наприкінці познайомилися з ручним півнем на ім’я Коко, який проживає у родині братів-музикантів і чемно спостерігає за бібліотечними подіями і дітьми.

          Більше світлин у Фотоальбомі «Благодійний ярмарок»

          *Усі кошти, зібрані завдяки вам, любі наші читачі та бібліотекарі, вже передані на закупівлю тканини, з якої наші бібліотекарі-волонтерки шиють спеціальний одяг для поранених військових. Наші майстрині порахували, що за наші щедрі збори, вони зможуть закупити тканину та пошити майже 120 спеціальних чохлів-штанів на апарат Ілізарова, який використовується як метод збереження кінцівок при складних пораненнях. Щира подяка усім благодійникам!

          Слава Україні! Героям слава!

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 12.03.2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей