Завершився Всеукраїнський тренінг для бібліотечних фахівців
відділів обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
7-11 квітня у Національній бібліотеці України для дітей відбувся всеукраїнський онлайн-тренінг для бібліотечних фахівців відділів обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів «Від ідеї до успішної реалізації: бібліотека як організатор проєктів та дозвілля в роботі з дітьми дошкільного та молодшого віку в умовах воєнного стану». До участі у навчанні долучилися 724 учасника з усіх областей України: з обласних бібліотек для дітей, для юнацтва; публічних сільських та шкільних бібліотек.
Фахівці НБУ для дітей презентували креативні стратегії формування читацьких смаків, сучасні екологічні проєкти, поділилися досвідом використання дитячої періодики для формування читацьких навичок наймолодших користувачів.
Серед іншого значна увага приділялася сучасним тенденціям розвитку ринку дитячої літератури в Україні (Анастасія ЗЕЛІНСЬКА, кандидат наук із соціальних комунікацій, асистентка кафедри онлайн-медіа Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка); психологічним інструментам задля збереження ментального здоров’я (Валерія МІЛЯЄВА, доктор психологічних наук, професор кафедри психології Національного університету біоресурсів і природокористування України); новим сенсам сучасної дитячої книги (Ірина РУДИКА (Інґігерда), письменниця, автор першої книги шрифтом рутенія «Смачненька абетка», методолог освітніх програм, розробник авторських тренінг-курсів); історії виникнення віммельбухів та роботі з ними (Ірина САНКОВСЬКА, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету ім. Б. Грінченка); співпраці дошкільного закладу та бібліотеки в напрямі формування дитячої читацької активності (Олена ТАРАН, методист НМЦ професійного розвитку педагогічних працівників Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету ім. Б. Грінченка).
Також учасники тренінгу ознайомилися з волонтерським проєктом «З «Логопедійкою» граємо – гарно розмовляємо» (Любов ЧУЛАК, учитель-методист, логопед, автор комп’ютерних ігор та книг для розвитку мовлення студії «Логопедійка») та дитячим ютуб-каналом «Казкова мудрість» (Ольга СКВОРЧЕВСЬКА, журналіст, редактор, автор казок, співзасновниця дитячого ютуб-каналу «Казкова мудрість»).
За результатами навчання учасники отримали сертифікати.