Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Пропустить Навигационные Ссылки.
Про бібліотеку
Послуги та сервіси
Електронні ресурси
Вибрані інтернет-ресурси
Це важливо знати
На допомогу бібліотекареві

День національного суверенітету та дітей Туреччини

          У Національній бібліотеці України для дітей 23 квітня зранку вже лунає турецька музика та майорить турецька символіка. Багато юних читачів у турецьких костюмах дзвінко сміються і щасливо спілкуються. Уявіть, турецькою мовою! Що ж це сталося? Просто в рамках співпраці з Посольством Турецької Республіки в Україні та Інститутом імені Юнуса Емре – Центром турецької культури в Києві – ми разом з українськими дітьми та іноземними друзями відзначаємо День національного суверенітету та дітей Туреччини. Цей день займає унікальне місце в історії Турецької Республіки. Під час війни за незалежність Туреччини великий лідер Мустафа Кемаль Ататюрк 23 квітня 1920 року заснував Парламент – Великі Національні Збори Туреччини. І цей надважливий день, один із наріжних каменів національного суверенітету, подарували в Туреччині дітям як свято. Чому дітям? Бо саме вони визначають світле майбутнє країни.

          На урочистості завітали почесні гості: Його Високоповажність Надзвичайний та Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні М. Левент Більген, третій секретар посольства пані Азізе Діжан Озчаталбаш, помічник посла Лариса Кулаксиз, директор (координатор) Центру турецької культури «Інститут ім. Юнуса Емре в Києві» Алі Огузхан Юксель, координатор освітніх програм Інституту ім. Юнуса Емре в Києві Імран Іпек, секретар центру турецької культури Анастасія Айворонська, координатор програм Турецького агентства зі співробітництва та координації (TIKA) в Україні Ях’я Кемаль Тунджа, радник Посольства Азербайджанської Республіки в Україні Фарід Бабаєв. Гості прийшли не з порожніми руками – подарували бібліотеці неймовірне видання «Лісової пісні» Лесі Українки турецькою мовою, замовили для дітей шоу мильних бульбашок, пригостили юних читачів смачними турецькими ласощами.

          У своїй урочистій промові пан Левент Більген детально розповів дітям про історію свята, побажав Україні миру, а українським дітям – щасливого зростання у вільній і незалежній Україні. Багато дітей з Броварського ліцею № 5 імені Василя Стуса та Київської гімназії східних мов № 1 вивчають турецьку мову у школі, тому для них неактуальним був навіть переклад промови Посла. Вони все розуміли та емоційно реагували на звернення дипломата до них. У своїй промові пан Посол також висловив беззаперечну підтримку Україні у її боротьбі з ворогом; зазначив, що дорослі всі надії покладають на дітей, бо лише вони зможуть побудувати та забезпечити світле, прогресивне, щасливе і заможне майбутнє.

          Алла Іванівна Гордієнко, генеральний директор НБУ для дітей, у своїй промові подякувала іноземним партнерам за підтримку та допомогу Україні у боротьбі з ворогом, за організацію чудового дитячого свята, яке під час війни дає змогу дітям розслабитися, порадіти, підтримати ментальне здоров’я, щасливо усміхатися. Це все стало можливим зокрема і завдяки ЗСУ.

          Під час концертної програми присутніх дивували талантами школярі Броварського ліцею № 5 ім. Василя Стуса та Київської гімназії східних мов № 1. Глядачі зачаровано спостерігали за граційними рухами дітей-танцюристів, гімнастичними трюками, слухали вірші та пісні турецькою, англійською та українською мовами, неперевершену гру на бандурі. І все ж родзинкою свята та величезним сюрпризом для дітей стало шоу мильних бульбашок. У залі вирував шквал позитивних емоцій і непідробного захоплення. Діти атакували сцену, бажаючи спіймати мильні бульбашки.

          Захід прикрасила книжкова виставка «Культурна оаза Туреччини».

          Після урочистостей діти смакували лахмаджуном (турецька піца), капкейками, соками, турецьким чаєм…Також зробили пам’ятні фото в інстальованій інстаграмній рамці.

          Ми тішимося, що діти поїхали додому задоволені, і їхні батьки почують сьогодні прекрасні емоційні розповіді про свято, а пам’ять надовго закарбує щемкі спогади. Адже відзначення Дня дітей Туреччини у просторах Національної бібліотеки України для дітей вже стає доброю традицією.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 18.04.2025
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей