Бібліотечна споруда
Нове приміщення було збудовано на житловому масиві "Нивки" (вул. Баумана, 60) за оригінальним проектом головного архітектора
М.П.Будиловського і архітектора
І.А.Цейтліної. Зовні бібліотека справляє враження розгорнутої книжки, прикрашеної фігурними кованими металевими решітками з зображеннями різних рослин і тварин. Завдяки такому оформленню вона нагадує старовинний замок.
Автори проекту прагнули, щоб усе, що оточувало дітей у бібліотеці, допомагало б їм розслабитися після занять у школі, спокійно почитати книгу чи подивитися фільм, прослухати платівку чи сісти за музичний інструмент. Тож до послуг читачів мали бути не лише читальні зали та абонементи, але й кімнати для індивідуального і групового прослуховування музики, відеосалон, кімната казок, актовий та комп'ютерний зали.
Відповідає задуму - створити справжній "храм книги" - і внутрішнє оздоблення бібліотеки. Над її оформленням працювали відомі українські митці: витвори з кераміки (панно "Першодрукарі", кімнату казок, дивовижні квіти у вестибюлі) створила
Ольга Рапай; металеві кованки і кольоровий вітраж -
Олександр Миловзоров, гобелен ручного ткацтва -
Світлана та Євгенія Кравченко, бронзову
скульптуру
хлопчика з книжкою -
Борис Довгань. Він також є автором і арки при вході у бібліотеку - своєрідної галереї письменників, таких як: Гомер, В.Шекспір, П.Тичина, М.Гоголь, Т.Шевченко, Леся Українка.
У старовинному народному стилі кераміки - глазурі відтворена на одній із внутрішніх стін бібліотеки історія книгодрукування. Між зображеннями старовинних папірусів, ієрогліфів, сучасних процесів книгодрукування - чотири найголовніші образи: німецький винахідник книгодрукування Іоганн Гутенберг, російський та український першодрукар Іван Федоров, слов'янські просвітителі Кирило і Мефодій. Надзвичайно цікавою творчою знахідкою є виконане з шамоту панно на зовнішній стіні кімнати казок, де зображено різноманітних героїв народних і літературних казок.
При будівництві були використані найкращі оздоблювальні матеріали: з Вірменії надійшли рожеві плитки для оздоблення стін, з Узбекистану - мармур. Єреванські майстри виготовили вітражі для вікон, а прикарпатські меблярі змайстрували читацькі столики спеціальної конструкції, стелажі та книжкові вітрини; чудовий паркет було отримано з Ківерців Волинської області.