Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Мамо, тато, з дітьми ладнайте!

Коли ви плануєте стати батьками, бажано переглянути якомога більше книжок з виховання дитини. Існують американські, європейські, східні методики. Вони усі цікаві і корисні.

В одній із книжок російський психолог В. Леві писав, що всі понівечені долі беруть початок у ранньому дитинстві. Батьки самі калічать дітей злістю, криками, бійкою.

Діти потребують поваги, з ними потрібно поводитися як з дорослими, бо вони все чудово розуміють. Якщо свідомість дитини ще не розвинена, то треба пускатися на маленькі хитрощі,  умовляння. Якщо дитина погано їсть, не треба її залякувати чи наполягати, вона усе одно нічого не зрозуміє. Краще заспівати їй пісеньку, розказати казку. Для дитини, особливо маленької, негативні емоції є шкідливими, адже не відомо, як вони вплинуть на її подальше життя.

Відома співачка Лада Денс, розповідаючи про дитячі роки своїх дітей, стверджує цю думку: «Илюша боялся засыпать в темной комнате. Мы всегда оставляли дверь открытой, он слушал, что у нас происходит, и спокойно засыпал. Если просил спеть ему песенку, я подходила и пела»...

«Когда Илюше было полтора годика, мы вернулись в город, и он боялся ездить в лифте. Пришлось целую неделю ходить пешком, пока не привык. Я приучала его к лифту постепенно. Говорила: «Вон собачка поехала и не боится, малыш в коляске тоже не боится». Вскоре сын согласился поехать у меня на руках, потом уже стоял, держась за руку, а теперь спокойно стоит сам. Все детские проблемы лучше решать мягко, осторожно и плавно, чтобы не навредить психике ребенка...»

«Когда Илья и Лиза в два голоса орут и хнычут, от проявления насилия я все равно сдерживаюсь, используя проверенный метод — отвлечение внимания. Хватаю орущего ребенка, подношу к окну и говорю: «Смотри, ворона летит, а вон зайчик побежал». Один успокаивается, второй за ним тоже. Кстати, дети — хитрый народ и знают, как с кем себя вести. С няней или со мной они позволяют себе капризы. А вот  перед папой ни Илья, ни Лиза истерику никогда не закатят — понимают, что бесполезно!».

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 12/3/2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей