Сьогодні одним із головних пріоритетів діяльності нашої Бібліотеки є розвиток інтелектуального, культурного, соціального і творчого потенціалу дітей, надання їм вичерпної різноманітної інформації, створення сприятливого простору для отримання знань та проведення змістовного дозвілля. Основою цієї роботи є залучення дітей до книги і читання, формування у них духовності, сучасного світогляду, виховання толерантності, морально–етичних норм, почуття патріотизму і національної свідомості. З огляду на це, базовими завданнями Бібліотеки є ефективне використання повного зібрання вітчизняних і зарубіжних документів для дітей, оперативне інформаційно-бібліотечне обслуговування, соціокультурна діяльність, науково-методичне забезпечення мережі дитячих бібліотек України.
У 2008 році для реалізації цих завдань, розширення переліку інформаційно–бібліотечних послуг та підвищення якості роботи було запроваджено ряд інновацій:
- реєстрація читачів у електронному режимі;
- автоматизація процесів замовлення і книговидачі;
- переведення фонду Бібліотеки на систему штрихкодування;
- попередні замовлення літератури засобами електронної пошти;
- створення електронного рекомендаційно–бібліографічного ресурсу для дітей — казково-пізнавальної мандрівки «Рукавичка».
Для більш ефективного впровадження цих нововведень було відкрито сектор автоматизованої реєстрації користувачів, додаткові робочі місця у читальних залах, збільшено швидкість доступу до Інтернету, встановлено сканери зчитування штрих–кодів, а замовлення літератури з основного книгосховища завдяки нововведенням здійснюється тепер за лічені хвилини. Ці інновації не тільки позитивно вплинули на діалог між Бібліотекою і читачем, а й дозволили більш повно розкрити півмільйонний фонд книгозбірні, швидше обслуговувати користувачів, надавати їм можливість самостійного пошуку у глобальній мережі та знаходити відповіді на різноманітні запити. Сьогодні ми бачимо, що дітям стало цікавіше проводити свій вільний час за книгою, комп’ютером та у чисельних клубах за інтересами.
Кожного року до Бібліотеки приходять нові читачі зі своїми уподобаннями, і нам, щоб залишатися сучасними і прогресивними, потрібно постійно розвиватися та удосконалюватися. На майбутнє планується поліпшення локальних і віддалених електронних сервісів, більш активне обслуговування дітей з обмеженими можливостями, створення для них спеціальних автоматизованих робочих місць та забезпечення їх книгами за місцем проживання і навчання. Також будемо відкривати нові пункти видачі літератури у школах–дитячих садках і таборах відпочинку.
Можна сміливо говорити про те, що вся наша багатогранна діяльність базується на загальносвітовій філософії дружнього ставлення та повазі до кожного читача, бо заради дитини ми працюємо і творимо.
Генеральний директор, Заслужений працівник культури України, кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня, Президент Української асоціації працівників бібліотек для дітей |
Анастасія Кобзаренко |
Попередня Наступна