Робота з юним читачем потребує від бібліотекарів не лише глибоких знань, професійних навичок та умінь, а й доброти, розуміння, сприйняття, комунікабельності, толерантності. Сучасному читачеві вже замало просто отримати цікаву книжку, йому потрібно поспілкуватися, здобути нових знань, утвердитися в своїх поглядах, принципах і уподобаннях. Розуміючи велику роль Бібліотеки у становленні особистості, впродовж року ми спрямовували свої зусилля на розвиток і удосконалення бібліотечно-інформаційної продукції та послуг, організацію якісної профільної довідково-бібліографічної бази, більш ефективне використання інформаційних ресурсів із запровадженням новітніх технологій. Обслуговування користувачів Бібліотеки забезпечувалося шляхом безкоштовного відкритого доступу до документних ресурсів через абонементи, читальні зали та Інтернет-клас. Крім того, продовжувалося обслуговування віддалених користувачів у філії Шевченківського району та філії в Українському спеціалізованому диспансері радіологічного захисту населення, а також на пунктах видачі у школі-дитсадку І ступеня «Витоки» Подільського району, НВК «Дзвіночок» і таборі відпочинку «Зоряний».
Всього за 2008 рік було обслужено 18,1 тис. користувачів, які відвідали Бібліотеку 125 тис. разів, а 748 тис. читачів скористалися послугами нашого веб-сайту.
Склад користувачів за віковими категоріями:
![](img5077/2.2.jpg) |
- Віком до 7 років (0,7 тис)
- Від 7 до 15 років (9,8 тис)
- Від 15 до 21 (1,8 тис)
- Організатори дитячого читання (1 тис)
|
![](img5077/2.3.jpg)
У Бібліотеці постійно вивчаються читацькі потреби дітей для більш ефективного і якісного їх задоволення. Дослідження «Я читаю сучасну книжку українською мовою», «Книга року» дали нам змогу визначити реальне коло читання дітей і виявити найпопулярніші твори. Кращою книгою року школярі одностайно визначили «Гаррі Поттера» Дж. Ролінг. До десятки найулюбленіших увійшли: «Тореадори з Васюківки» В. Нестайка, «Кобзар» Т. Шевченка, «Робінзон Крузо» Д. Дефо, «Пригоди Тома Соєра» М. Твена, «Володар перснів» Дж. Толкієна, «Острів скарбів» Р. Стівенсона, «Пригоди Шерлока Холмса» А.-К. Дойла, «Таня Гроттер» Д. Ємця, «Поліанна» Е. Портер. На відміну від попередніх років, серед уподобань юних респондентів з’явилося багато нових авторів: Я. Стельмах, Л. Воронина, М. і С. Дяченки, С. Оксеник, М. Матіос, І. Роздобудько, Б. Акунін, М. Семенова, Д. Браун, Т. Янсон, П. Зюскінд. Цікавляться і активно використовують діти літературу енциклопедично–довідкового характеру, науково-пізнавальну, тематичну. Найбільшим попитом користуються видання «Я пізнаю світ», «Енциклопедії про тварин», «Книга ерудита», «Енциклопедії з географії», Універсальний довідник школяра», «Енциклопедії з мистецтва», «Енциклопедії з техніки», «УСЕ», «Про все на світі».
Користувачі Бібліотеки отримали за рік 216 000 документів:
![](img5077/2.4.jpg) |
- Гумонітарного характеру 60,1%
- Технічного характеру 5,7%
- Суспільного характеру 20,5%
- Природничого характеру 13,7%
|
Попередня Наступна