З 16 по 20 травня 2011 року на базі Державного закладу «Національна бібліотека України для дітей» відбулося навчання завідуючих відділами та провідних фахівців відділів комплектування та обробки документів обласних та центральних міських бібліотек для дітей «Сучасні підходи та принципи комплектування, обліку, обробки та збереження документів у дитячих бібліотеках».
Присутніми на навчанні були фахівці з 18 дитячих бібліотек України. В рамках навчання були розглянуті проблемні питання комплектування, обліку, обробки та збереження бібліотечних фондів. Перед курсантами виступила учений секретар, юрис-консульт Національної парламентської бібліотеки України Н.І.Розколупа стосовно нормативно-правових аспектів діяльності бібліотек з питань формування та збереження фондів, зокрема: нарахування зносу, облік без копійок, інвентаризація та списання бібліотечних фондів, законодавство з питань державних закупівель.
Під час проведення навчання слухачі мали можливість зустрітися з представниками провідних дитячих видавництв „Країна мрій”, „Грані-Т” та дистриб’ютором української книги „Джерела М”. Під час презентацій видавці надали всім каталоги та прайси видавничої продукції.
Активно відбувалися обговорення питань опрацювання документів: сучасні тенденції каталогізування; дотримання чинних стандартів опису та комунікативних форматів; загальні питання індексування документів; застосування 4-го видання таблиць ББК для дитячих та шкільних бібліотек; облік та обробка електронних видань та аудіовізуальних документів. Слухачі познайомилися з функціонуванням в автоматизованому режимі циклів „Шлях документу” та „Шлях довідки”. У відділі зберігання фонду було продемонстровано роботу відділу з АІБС „Марк-SQL”. Також відбулася презентація діючих в бібліотеці корпоративних проектів „КЛЮЧ”, „Кращі Інтернет ресурси від Української асоціації працівників бібліотек для дітей”
Під час навчання фахівці дитячих бібліотек змогли не лише отримати необхідні рекомендації та консультації провідних спеціалістів Національної бібліотеки України для дітей, а й поділитися власним досвідом, досягненнями, нововведеннями.