Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Моніторинг впровадження технологічних інновацій у бібліотеках України для дітей

Програма та методика моніторингу

І. Проблемна ситуація

Згідно з Законом України «Про Національну програму інформатизації (зі змінами від 01. 06. 2010 р.)» розвиток інформаційних технологій входить до переліку стратегічних пріоритетних напрямів інноваційної діяльності України. У цьому вбачається стратегічний напрям інноваційного розвитку і дитячих бібліотек України. Адже на сьогодні доведено, що майбутнє — за бібліотеками, які поєднують у своїй діяльності традиційну культуру спілкування з книгою та нові інформаційні технології. Щоб успішно функціонували дитячі бібліотеки в сучасному інформаційному суспільстві, потрібно володіти оновленими даними щодо розвитку інформатизації бібліотек України для дітей. В Україні вже проводилися окремі дослідження щодо етапу інформатизації публічних бібліотек. Зокрема, Українською бібліотечною асоціацією (УБА) у 2008 р. було проведено національне дослідження «Використання сучасних інформаційних технологій у публічних бібліотеках України». Воно показало, що серед публічних бібліотек рівень комп’ютеризації саме дитячих бібліотек не прослідковується. Станом інформатизації дитячих бібліотек України опікується Національна бібліотека України для дітей. З 2001 року нею видано 4 випуски огляду діяльності бібліотек України для дітей «Дитяча бібліотека та новітні інформаційні технології». З 2011 р. з метою відстеження тенденцій впливу і взаємозв’язку традиційних та електронних носіїв інформації на формування особистості підлітка проводиться соціологічне дослідження «Бібліотека, книга, комп’ютер, читання: орієнтації підлітків». Для виявлення загального стану інформатизації дитячих бібліотек України НБУ для дітей спільно з Українською асоціацією працівників бібліотек для дітей з 2013 р. започатковує «Моніторинг впровадження технологічних інновацій в бібліотеках України для дітей», який буде проводитися що три роки.

ІІ. Мета і завдання моніторингу

Мета. Досліджувати загальні тенденції інформатизації бібліотек України для дітей та виявляти інноваційні сервісні послуги з підвищення якості бібліотечно-інформаційного обслуговування дітей.
Завдання моніторингу.
1. Виявити:
- реальний стан комп’ютерного парку бібліотек України для дітей;
- загальне використання комп’ютерів як користувачами, так і працівниками бібліотек для дітей.
2. Виявити стан автоматизації технологічних процесів бібліотечно-бібліографічної діяльності в бібліотеках України для дітей.
3. Дослідити динаміку інформатизації бібліотек України для дітей.

ІІІ. Об’єкт та суб’єкт моніторингу

Об’єктом моніторингу є бібліотека як система впровадження інформаційних технологій.
Суб’єкти моніторингу:
- наявна ресурсна база технічних засобів (парк комп’ютерів);
- використання програмно-технологічних засобів.

IV. Організатори та учасники моніторингу

1. Організатори моніторингу — Національна бібліотека України для дітей та Українська асоціація працівників бібліотек для дітей (розробка програми, узагальнення даних, рекомендації).
2. Учасники моніторингу — обласні бібліотеки для дітей (розсилка, збір та узагальнення даних бібліотек області для дітей).
3. Бази дослідження: НБУ для дітей, ОДБ, центральні, районні, міські бібліотеки для дітей, бібліотеки-філії для дітей (заповнення таблиць).

V. Методи моніторингу

Статистичний — таблиці (додатки № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7), аналітичний — звіти ОДБ, публікації у фаховій періодиці.

VІ. Методика та інструментарій моніторингу

У проведенні моніторингу беруть участь бібліотеки України для дітей. Національна бібліотека України для дітей розробляє програму моніторингу та надсилає її кожній базовій обласній бібліотеці для дітей, яка, у свою чергу, забезпечує кожну центральну, районну (міську) бібліотеку для дітей та самостійні міські, сільські, селищні бібліотеки для дітей (якщо такі є в області) відповідним інструментарієм (таблиці № 1 а, 1 б, 1 в, 2 а, 2 б, 2 в, 3 а, 3 б, 3 в, 4 а, 4 б, 4 в, 5 а, 5 б, 5 в, 6 а, 6 б, 6 в, 7 а, 7 б, 7 в, 8 а, 8 б, 8 в). Заповнені та узагальнені по районах таблиці за підписом директорів ЦБС у визначені терміни надсилаються до обласної бібліотеки для дітей, яка перевіряє достовірність наданої інформації, узагальнює дані по області (таблиці № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8) та за підписом директора ОДБ надсилає до 25 квітня 2013 року в НБУ для дітей.

Скачати таблиці можна тут .
 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 10/5/2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей