Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Наталя та Валерій Лапікури про секрети сімейного книготворення

11-го березня в рамках місячника видавництва «Грані-Т» у читальній залі відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів відбулася зустріч з письменницькою родиною - Наталією та Валерієм Лапікурами, які розкрили секрети сімейного книготворення для півсотні допитливих четверокласників.

Можливо, більшості із присутніх на зустрічі вперше довелося зустрітися з таким феноменом, коли книги пишуть удвох. І не просто двоє друзів, а сім’я - чоловік і жінка! Це ж так цікаво – вечорами разом вигадувати якісь історії! А можливо, школярам сподобалася думка, що письменником може стати кожен? У всякому разі так вважає родина Лапікурів, і вони переконали дітей в цьому, і навіть запропонували публікувати літературні спроби на сайті письменницької родини, на сторінці для дітей, яка називається «Взрослым не заходить!» .

А ще діти були дуже задоволені тим, що усі книги Наталі та Валерія Лапікурів – це пригоди. У всякому разі, саме так охарактеризували автори свої книги, оскільки переконані в тому, що сучасному читачеві потрібна дія, і усі свої книги вони намагаються писати саме так, щоб їх було не нудно читати. Це дуже добре, вирішили діти, і поцікавилися, а для кого ж пишуть свої книги ці письменники? А виявляється, що для усіх: дорослих, школярів, малюків! І пишуть одразу декілька книг, дописують, редагують, ще й вночі начитують на диктофон геніальні ідеї, які раптом наснилися. Чому на диктофон? Щоб не шукати папір, ручку, не вмикати світло.

Запитань до наших гостей було дуже багато. Більшість з них, цілком зрозуміло, про творчість: якою була перша книга? ваші улюблені письменники? хто вас надихає на творчість? А оскільки подібне інтерв’ю автори вже давали, і воно було опубліковане, тому ви можете прочитати його на сайті журналу Пізнайко . Саме для цього дитячого журналу Лапікури написали детективну історію про кота Мурро та цуценя Гавчика, яку можна почитати у друкованому вигляді на сторінках журналу «Пізнайко», а в електронному – на сайті письменників у розділі «Почитаем» .

У нашій бібліотеці є такі твори Наталі та Валерія Лапікурів:

  1. Детектива! Повість із серії «Дивний детектив».
  2. Чарівна брама. Книга у стилі дитячого фентезі.
  3. Книга із серії «Життя видатних дітей» про Григорія Сковороду, Жана Анрі Фабра, Петра Котляревського, Івана Кожедуба, Михайла Остроградського.

Усі книги вийшли у видавництві «Грані-Т». Заступник директора видавництва Анастасія Музиченко, яка теж була присутня на зустрічі і розповідала про серію книг «Життя видатних дітей», запропонувала письменникам обрати краще дитяче запитання чи репліку. І тут майже синхронно (ось вони 20 років співтворчості) пані Наталя і пан Валерій без обговорення та довгих узгоджень обрали переможцем одну й ту ж дівчинку, яка сказала під час спілкування: «Як же можна вчитися, якщо не думаєш?!». Дівчинка отримала в подарунок книгу із серії «Життя видатних дітей» з автографами від письменників.

Це була перша зустріч в рамках місячника видавництва «Грані-Т» у відділі обслуговування дошкільників та читачів 1-4 класів.

Наступна зустріч з відомим дитячим письменником Іваном Андрусяком, з яким спілкуватися завжди весело та цікаво, відбудеться 14 березня об 11-30.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
 
Останнє оновлення: 1/2/2023
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей