Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Додаток 1

Положення про сімейний конкурс «Книга пам’яті мого роду»

  На виконання Указу Президента України № 604/2012 від 19.10.2012 «Про заходи у зв'язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» проводиться сімейний конкурс «Книга пам’яті мого роду».

І. Загальні положення

  1.1. Це Положення визначає порядок організації та проведення сімейного конкурсу «Книга пам’яті мого роду» (далі — Конкурс).

  1.2. Загальне керівництво Конкурсом здійснює Національна бібліотека України для дітей (далі — НБУ для дітей).

  1.3. Конкурс проводиться Українською асоціацією працівників бібліотек для дітей, НБУ для дітей під патронатом Міністерства культури України (далі — організатори) за підтримки Державної служби України у справах ветеранів та учасників АТО, Української спілки ветеранів Афганістану, Національного видавництва дитячої літератури «Веселка». До участі у Конкурсі залучаються спеціалізовані бібліотеки для дітей.

  1.4 Основним завданням Конкурсу є збереження пам’яті про події Другої світової війни та подвиги захисників нашої держави, стимулювання пізнавальної активності і самостійності у дітей та підлітків, спонукання учасників до творчості.

  1.5. Мета Конкурсу — формування у підростаючого покоління високої патріотичної свідомості, виховання шанобливого ставлення до пам’яті про Перемогу і ветеранів Другої світової війни, збереження та усвідомлення знань про історію свого роду, своїх предків, виховання на цій основі поваги до старших поколінь та їхнього вкладу у відстоювання незалежності України.

  1.6. Інформація про проведення Конкурсу оприлюднюється на офіційному веб-сайті НБУ для дітей, на сайтах бібліотек для дітей — учасниць Конкурсу, а також у інших засобах масової інформації.

  1.7. Під час проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних».

ІІ. Учасники та строки проведення Конкурсу

  2.1. У Конкурсі беруть участь діти з усіх областей України у 2-х вікових категоріях:

  читачі-учні (вихованці) 6-11 років;

  читачі-учні (вихованці) 12-16 років.

  2.2. Конкурс проводиться у двох номінаціях: сімейні книги пам’яті та відео книги.

  2.3. Конкурс проводиться з 01 січня по 14 жовтня 2015 року у два тури:

  перший – з 01 січня по 09 травня на обласному рівні;

  другий – з 10 травня по 14 жовтня в місті Києві.

ІІІ. Фінансове забезпечення Конкурсу

  3.1. Конкурс проводиться на безоплатній основі.

  3.2. Витрати на організацію та проведення, підбиття підсумків та нагородження переможців Конкурсу здійснюється за рахунок спонсорських внесків, а також за рахунок коштів, не заборонених законодавством України.

  3.3. Витрати на проїзд переможців до м. Києва здійснюються за власний рахунок, за рахунок спонсорських внесків, а також коштів, не заборонених законодавством України.

ІV. Організаційний комітет і журі Конкурсу

  4.1. Для підготовки та проведення Конкурсу створюється головний організаційний комітет, склад якого затверджується наказом генерального директора НБУ для дітей.

  4.2. Для проведення першого туру Конкурсу в регіонах України створюються місцеві організаційні комітети та обласні журі, склад яких затверджується наказом директора обласної бібліотеки для дітей.

  4.3. Для визначення переможців у другому турі головний організаційний комітет визначає склад Головного журі, до якого входять представники організаторів Конкурсу, відомі українські дитячі письменники, художники-ілюстратори, мистецтвознавці (за згодою).

  4.4. За підсумками роботи обласні журі та головне журі складають протоколи, які підписуються головою, секретарем та членами журі Конкурсу.

V. Вимоги щодо конкурсних робіт

  5.1. Учасники Конкурсу кожної номінації та вікової категорії разом з батьками готують книгу пам’яті свого роду, яка має бути гарно оформленою, за змістом і жанром за такими напрямами: родинні історії або розповіді про представників родини, які брали участь у Другій світовій війні — на фронті, в тилу, в партизанських загонах, в підпіллі, були вивезені до Німеччини.

  5.2. Книга пам’яті в паперовому вигляді має бути виконана на аркушах формату А4 за допомогою різних технік, з використанням будь-яких матеріалів.

  5.3. Відео книга повинна бути тривалістю не більше 5 хв. з використанням фотоматеріалів, спогадів тощо.

VІ. Визначення та відзначення переможців Конкурсу

  6.1. Обласні журі Конкурсу підбивають підсумки та визначають по 3 переможці першого туру у кожній номінації та віковій категорії до 9 травня 2015 року. Нагородження проводиться під час відзначення 70-річчя Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками.

  6.2. Конкурсні матеріали першого туру надсилаються до головного організаційного комітету (03190, м. Київ, вул. Баумана, 60, Національна бібліотека України для дітей) з поміткою «Сімейний конкурс «Книга пам’яті мого роду» не пізніше 1 червня. Дата визначається за позначкою на поштовому штемпелі. Роботи, надіслані пізніше вказаної дати, не розглядаються.

  6.3. Для переможців Конкурсу в кожній номінації та віковій категорії встановлюються перше, друге, третє місця.

  6.4. Головне журі оцінює роботи в другому турі, що надійшли від обласних журі, та до 30 вересня 2015 року визначає переможців.

  6.5. Про нагородження переможців Конкурсу дипломами та призами повідомлятиметься додатково.

VІІ. Зберігання та публікація робіт, надісланих на Конкурс

  7.1. Творчі роботи, надіслані на Конкурс, авторам не повертаються, а зберігаються в НБУ для дітей та можуть бути використані за згодою автора у її подальшій роботі.

  7.2. Результати Конкурсу узагальнюються відповідним наказом головного журі та оприлюднюються на офіційному сайті НБУ для дітей та у фахових друкованих виданнях.

  7.3. За результатами Конкурсу готується виставка творчих робіт.

Додаток 2

Склад Головного оргкомітету сімейного конкурсу дитячої творчості «Пам’ять мого роду»


Червонописький Сергій Васильович Голова оргкомітету, голова Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), генерал-лейтенант, Герой України

Дерев’янко Артур Валентинович

Голова Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Гордієнко Алла Іванівна

Генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей

Бондаренко Олексій Олександрович

Директор Національного видавництва дитячої літератури «Веселка»

Невмержицька Наталія Мартинівна

Завідувач відділу обслуговування дітей середнього і старшого віку та організаторів дитячого читання Національної бібліотеки України для дітей

Невишна Валерія Володимирівна

Секретар оргкомітету, провідний методист відділу науково-методичної роботи та бібліотечного маркетингу Національної бібліотеки України для дітей

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 12/2/2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей