Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду
Хроніки БІБЛІОТЕЧНОГО ЛІТА: червень

Непомітно промайнув цілий місяць літніх канікул, а з ним і чотири тижні БІБЛІОТЕЧНОГО ЛІТА! Так-так, відлік у наших цьогорічних книжково-бібліотечних канікулах йде на ТИЖНІ , тому що кожен з них має свій РИТМ, свій СМАК, своє ЗВУЧАННЯ і свою ТЕМУ. Саме ТЕМА диктувала наповнення ТИЖНЯ, а ще люди – бібліотекарі з різних відділів, які відповідають за кожен з тематичних тижнів.

ПЕРШИЙ ТИЖДЕНЬ нашого літа був МИСТЕЦЬКИМ, а точніше МУЗИЧНИМ. Тому й на звук він був дуже різноманітним, адже й музика буває дуже різна: класична й сучасна, джаз, рок, фолк, етно…

Організаторами цього тижня був відділ мистецтв, у якому працюють співочі бібліотекарі і бібліотекарі-музиканти. Тому вони не просто розповідали дітям про усіляку музику та музичні інструменти – вони усе демонстрували: проводили майстер-класи гри на різних інструментах, разом із читачами співали, слухали музику, змагалися у караоке, а в останній день тижня створили імпровізований оркестр народних інструментів та зіграли свою неповторну мелодію! А вісім читачів, що встигли зареєструватися на участь у виїзній екскурсії та принесли письмовий дозвіл від батьків, поїхали на екскурсію МУЗЕЮ ТЕАТРАЛЬНОГО, МУЗИЧНОГО ТА КІНОМИСТЕЦТВА УКРАЇНИ, що знаходиться на території Києво-Печерської Лаври. Подивіться відеофрагмент екскурсії.

ДРУГИЙ ТИЖДЕНЬ літа був дуже здоровим – така вже в нього тема була: «НА ЗДОРОВ’Я!». Бібліотекарі відділу обслуговування дітей середнього і старшого віку зранку читали дітям книжки про спорт і спортсменів, про історію фізичної культури,про здорове харчування і позитивний настрій, ну і «всякетакездоровеньке»… А ще проводили тренування для розуму, вивчали разом «Абетку харчування».

Цей тиждень мав чіткий ритм щоденної ранкової зарядки, веселий галас рухливих ігор, здоровий смак корисної їжі та свіжий подих лісового повітря й походного пікніка у Сирецькому гаю, в якому наші читачі поєднали теоретичні знання з практикою.

ТРЕТІЙ ТИЖДЕНЬ логічно продовжив тему здорового довкілля – відділ документів іноземними мовами та центр «Вікно в Америку для майбутніх лідерів» назвали його – «ЕКОЛОГІЯ І Я». Спілкування на цьому тижні було настільки незвичним, що лише за допомогою лінгвістів-бібліотекарів наші читачі змогли все прочитати та зрозуміти. Щодня літній дворик відкривався веселим читанням книжок іноземними мовами – переважно англійською та німецькою.

Читачі зробили гарні ЕКО-закладки для книжок, взяли участь в ЕКО-полюванні на метеликів. Приставка ЕКО перед словом полювання означає, що жодної шкоди природі не нанесено, і жоден метелик не постраждав – усі були ніжно випущені на волю. Тож до звуків іноземних мов на цьому тижні ще додався легкий шурхіт барвистих ніжних метеликових крилець…

На ЕКО-тижні у Літній дворик завітали провідні фахівці з екологічної освіти НПП «Голосіївський», які презентували книжки та влаштували театралізовану еко-гру й вікторину за книгою Олени Крижановської «Пригоди в Чарліссі».

ЧЕТВЕРТИЙ ТИЖДЕНЬ відділ соціокультурної діяльності назвав «КРАЮ МІЙ ПРЕКРАСНИЙ». Звуки й ритми цього тижня були доволі енергійні та емоційні, адже щоранку після ЧАСУ читання бібліотекарі-театрали проводили у дворику енергійний танцювальний майстер-клас та тренінг з акторської майстерності! А при чому, запитаєте ви, такі рухливі заняття до теми цього тижня?! А при тому, що лише бадьора, весела, енергійна людина в змозі довго й витривало гуляти свої рідним краєм, невтомно милуватися його неповторною красою!

І наші читачі довели це на практиці: вони здійснили віртуальну мандрівку стародавнім Києвом, читали історії про рідне місто, навіть конкурс малюнків влаштували! А коли надворі задощило – повернулися з літнього дворика до бібліотеки та взяли активну участь у дуже енергійній квест-грі «Як тебе не любити, Києве мій!». Спробуйте-но без підготовки й тренувань побігати двома поверхами величезних залів бібліотеки, розшукуючи потрібну книгу, відповідь, інформацію… А наступного дня ще й пройдіть маршрут довготривалої екскурсії Голосіївським парком! Підготовлені читачі з успіхом подолали усі випробування!

В останній день червня розпочався новий тематичний тиждень «ТЕХНІКА, ТРАНСПОРТ». Він вже вирує у літньому дворику яскравими кольорами деталей LEGO-конструктора, який з величезним задоволенням складають і хлопчики й дівчатка… Але про все це – вже у липневому випуску «Хронік БІБЛІОТЕЧНОГО ЛІТА».

Ви ще не з нами?! Приєднуйтесь! До кінця літа на вас чекає безліч сюрпризів!

В липні до літньої програми додалася ще одна класна пропозиція: «ПРИВЕДИ ДРУГА ДО БІБЛІОТЕКИ – СТВОРИ СВОЮ БІБЛІО-СІМ’Ю!» 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
 
Останнє оновлення: 12/5/2022
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей