Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду
Національна бібліотека України для дітей у Всесвітній день дитини провела Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Бібліотеки для дітей в контексті культурно-історичного розвитку України»


    У Всесвітній день дитини – 20 листопада 2015 року – Національна бібліотека України для дітей за сприяння Міністерства культури України та у партнерстві з Київським національним університетом культури і мистецтв, Українською асоціацією працівників бібліотек для дітей для дітей провела Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Бібліотеки для дітей в контексті культурно-історичного розвитку України».

    На конференції відбулася презентація колективної монографії Національної бібліотеки України для дітей «Історія розвитку бібліотек України для дітей (кінець XIX-XX ст.)».

    На пленарному та секційних засіданнях «Бібліотека для дітей в системі життєдіяльності дитини», «Бібліотека для дітей і бібліотекар в контексті історичного розвитку» розглядалася роль спеціалізованих бібліотек для дітей у формуванні ефективних бібліотечно-інформаційних послуг дитячому населенню України у контексті культурно-історичного розвитку України та сучасних суспільно-політичних подій: децентралізації та реформуванні українського суспільства, захисті прав дитини на диференційоване бібліотечно-інформаційне обслуговування

    Конференцію відкрила А. І. Гордієнко – генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей, заслужений працівник культури України. Учасників привітали народний депутат України, засновник Фонду «Рідна країна», доктор політичних наук – Томенко М. В., голова Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), голова наглядової ради Національної бібліотеки України для дітей, Герой України, доктор філософії в галузі політології – Червонописький С. В., генеральний директор Київської обласної бібліотеки для дітей, президент Української асоціації працівників бібліотек для дітей, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України – Зніщенко М. П., засновник та багаторічний директор НБУ для дітей, Герой України – Кобзаренко А. С.

     На пленарному засіданні з основною доповіддю про роль спеціалізованих бібліотек для дітей у системі бібліотечного обслуговування населення України: за матеріалами наукового дослідження «Історія державних бібліотек України для дітей» виступила генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей – А.І. Гордієнко. Родзинкою виступу була презентація колективної монографії «Історія розвитку бібліотек України для дітей (кінець XIX-XX ст.)».

     Роль і значення Національної бібліотеки України для дітей у бібліотечній системі України розкрила заступник генерального директора з науково-методичної роботи – Турбаніст Т.М.

     Сучасні виклики гуманітарної кризи в Україні і роль бібліотек у їх подоланні у своєму виступі охарактеризувала професор кафедри книгознавства і бібліотекознавства Київського національного університету культури і мистецтв, кандидат педагогічних наук – Медведєва В. М.

     Історичне значення становлення бібліотечного соціального інституту як цілісної системи з організації знань і читання дітей: за матеріалами проведеного дослідження розкрила Каліберда Л. П. – головний методист науково-дослідного відділу Національної бібліотеки України для дітей, кандидат історичних наук.

    Про моделі бібліотечно-інформаційного обслуговування в зарубіжних країнах та трансформацію бібліотечних установ в Україні в умовах децентралізації та євроінтеграції розповів Саприкін Г.А. – директор Державної бібліотеки України для юнацтва, кандидат педагогічних наук, доцент.

    Наукове значення виходу у світ монографії «Історія розвитку бібліотек України для дітей (кінець XIX-XX ст.)» для всієї бібліотечної спільноти підкреслила Поперечна Л.А. – керівник прес служби Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського.

    Партнерство з бібліотечними установами висвітлили у своїх виступах Матвійчук О. Є. – доцент кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти та виховання Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук – Бондар Н. І., заступник генерального директора з наукової роботи Національного музею літератури України – Штолько М. А., завідувач науково-інформаційного відділу Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України.

    У роботі секційних засідань «Бібліотека для дітей в системі життєдіяльності дитини», «Бібліотека для дітей і бібліотекар в контексті історичного розвитку» взяли участь фахівці національних бібліотек України, Державної бібліотеки України для юнацтва, обласних бібліотек для дітей, Київського національного університету культури і мистецтв. Під час роботи секцій відбулося обговорення заявленої тематики, зокрема розглянуто історичний досвід діяльності бібліотек для дітей з бібліотечного обслуговування дитячого населення регіонів України ( Ліпей О.В. – заступник директора з наукової роботи Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г. Шевченка, Рудая П.М. – заступник директора Чернівецької обласної бібліотеки для дітей), формування та забезпечення доступу до бібліотечно-інформаційних ресурсів бібліотек для дітей (Лугова Л. А. – директор Львівської обласної бібліотеки для дітей, Загоруйко Н. М. – завідувач відділу комплектування фондів Національної бібліотеки України для дітей), методично-аналітичну діяльність обласних бібліотек для дітей (Жайворонок Т. А. – директор Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О.Лягіна), бібліографічні видання про бібліотечних діячів як складову української бібліотекознавчої біографістики (Лісова Л. М. – директор Комунального закладу «Рівненська обласна бібліотека для дітей Рівненської обласної ради»), особливості підготовки та підвищення кваліфікації працівників бібліотек, що обслуговують дітей (Черноус В. Ю. – директор Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т. Г. Шевченка) та інші питання.

    Учасниками Всеукраїнської науково-практичної конференції «Бібліотеки для дітей в контексті культурно-історичного розвитку України» були розроблені рекомендації.
 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 12/2/2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей