Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду
Життя як вдало виконаний трюк, або КАСКАДЕРИ у бібліотеці!

     У вівторок, одразу після читань у дворику, всі читачі і відвідувачі бібліотеки зібралися у актовій залі на зустріч з представниками незвичної, героїчної, небезпечної та дуже цікавої професії – КАСКАДЕРАМИ. До нас завітали не просто каскадери, а найвідоміші каскадери з Ліги каскадерів України, яку було засновано у Києві ще у 1997 році. Назар Майборода був одним із перших учасників та співзасновників Ліги. На зустріч він прийшов зі своєю дружиною Вікторією Майбородою – актрисою і каскадером.

     Виявляється, що в Україні є лише одне місце, де навчають цій професії, і щороку набирають для навчання усього 15 студентів. Але стати каскадером просто, якщо мрієш про це. Треба лише займатися спортом, багато тренуватися, вміти їздити верхи на конях, тому що кінь – один з головних партнерів каскадера у кіно.

     Треба вміти водити авто, мотоцикл та іншу колісну техніку. Добре б бути льотчиком, вертольотчиком. Не боятися висоти, глибини, вогню, води….. І взагалі нічого не боятися, хоча якраз пан Назар, який сам знімався у багатьох українських та зарубіжних фільмах, був постановником незліченої кількості різноманітних трюків, зауважив, що каскадер повинен мати в розумних межах відчуття страху. Це допомагає правильно побудувати трюк та володіти власним тілом, щоб не зашкодити собі.

     На жаль, травми і біль – супутники каскадерів. Така вже це професія. Наші гості трюки не демонстрували, але показали фрагменти з фільмів, документальні зйомки з поясненнями, як це знімалося спочатку, а потім вже – як було змонтовано у фільмі. Дітям було цікаво слухати про спецефекти, які використовуються у таких сценах, про дресуру тварин, що часто також знімаються у фільмах.

     Наприкінці зустрічі діти і батьки попросили гостей показати, як правильно і безпечно падати. На превелике задоволення дітей відомий каскадер невимушено й просто впав на сцені актової зали бібліотеки. А потім вже пояснив усім, як треба згрупувати своє тіло, і які частини тіла більш захищені від травм – звичайно м’які. А ось голову треба міцно зафіксувати на шиї і тримати м’язами, щоб не відвалилася (на відміну від тіла, яке треба розслабити).

     І звичайно, спільне фото на згадку про зустріч, щоб потім, коли в кіно побачиш когось з каскадерсько-акторського подружжя Майбороди, міг сказати: «А я з ними фотографувався і навіть спілкувався!»

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
 
Останнє оновлення: 11/8/2022
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей