Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду
Про IBBY

    Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги (IBBY) є некомерційною організацією, що являє собою міжнародну мережу представників з усього світу, які прагнуть об’єднання дитини і книги.

     Місія:
     — сприяти за допомогою дитячих книг міжнародному співрозумінню;
     — надати дітям з усього світу можливість доступу до книг з високими літературними та художніми стандартами;
     — заохочувати видання і поширення дитячих книг високої якості, особливо в країнах, що розвиваються;
     — надавати підтримку тим, хто займається дитячою літературою;
     — стимулювати дослідження і наукові доробки в галузі дитячої літератури;
     — захищати і відстоювати права дитини відповідно до Конвенції ООН про права дитини.

    IBBY БУЛА ЗАСНОВАНА в Цюріху (Швейцарія) в 1953 році. Сьогодні вона складається з 80 національних секцій з усього світу та представляє країни з добре розвиненою галуззю книговидання і програмами з розповсюдження грамотності, а також інші країни з кількома відданими своїй справі професіоналами, які займаються роботою з просування дитячої книжкової продукції.


    Національні секції організовані по-різному і діють на національному, регіональному та міжнародному рівнях. У тих країнах, які не мають національних секцій, можливе індивідуальне членство в групі IBBY. Членами національних секцій є автори та ілюстратори, видавці і редактори, перекладачі, журналісти і критики, вчителі, викладачі університетів та студенти, бібліотекарі і книгорозповсюджувачі, соціальні працівники і батьки.

    ПОЛІТИКА І ПРОГРАМИ IBBY визначаються її виконавчим комітетом і президентом національної секції, обраним на два роки у рамках Статуту IBBY. Щоденним управлінням справами IBBY займається Секретаріат в Базелі (Швейцарія). Щорічні внески з національних секцій є єдиним джерелом регулярних доходів IBBY. Для підтримки діяльності IBBY необхідно незалежне фінансування, державні та приватні пожертви.


    Як неурядова організація з офіційним статусом в ЮНЕСКО і ЮНІСЕФ, IBBY відіграє певну роль у формуванні політики в якості захисника дитячих книг. IBBY прихильна до принципів Міжнародної конвенції про права дитини, ратифікованої Організацією Об'єднаних Націй в 1990 році, однією з головних прокламацій якої є право дитини на загальну освіту і вільний доступ до інформації. Завдяки наполегливості IBBY резолюція включає в себе заклик до підтримки видавництва і розповсюдження дитячих книг і усьому світі.

    IBBY також співпрацює з багатьма міжнародними організаціями та дитячими книжковими установами в усьому світі і бере участь у Міжнародному дитячому книжковому ярмарку в Болоньї та інших міжнародних книжкових ярмарках.

Нагороди та заходи:

    З моменту свого заснування в 1953 році IBBY збільшила кількість нагород і проектів, які підтримує, а також розширила їх географію. Усі нагороди і проекти IBBY мають спільну мету – заохочувати якісну дитячу літературу і захищати права кожної дитини, яка хоче стати читачем.


    Найпрестижніша премія в галузі дитячої літератури Нагорода «Ганса Крістіана Андерсена» вручається раз на два роки автору і ілюстратору, роботи яких стали гідним внеском у розвиток дитячої літератури.

    Нагорода «IBBY-Асахі Читання» вручається також раз на два роки двом групам або установам, діяльність яких оцінюється як довгостроковий вклад у заохочення програм популяризації читання.

    Крім того IBBY раз на два роки формує Почесний список видатних письменників, ілюстраторів і перекладачів з національних секцій.    Кожного року одна з національних секцій має можливість стати спонсором Міжнародного дитячого Дня Книги, який святкується в перший тиждень квітня, ближче до річниці від дня народження Андерсена – 2 квітня. Свято проводиться з метою привернення уваги та прищеплення любові до дитячої книги.
    Організація вірить, що кожна дитина має право стати читачем, а спонсори IBBY забезпечують фінансування декількох проектів в області розвитку читання.

    Фонд IBBY-Ямада підтримує проекти з просування читання, створення бібліотек, навчання вчителів, бібліотекарів, а також проводить майстер-класи для письменників, ілюстраторів і редакторів дитячих книг.

    Кризовий фонд IBBY-Діти було створено у 2005 році для надання допомоги дітям, які постраждали в результаті стихійного лиха, цивільних заворушень або війни. Фонд збирає пожертви на проекти, які заміщають або створюють нові колекції відповідних дитячих книг і забезпечують бібліографічне та терапевтичне застосування книг. У регіоні Центральної Азії, на Близькому Сході і в Північній Африці ці заходи фінансуються відділом Фонду IBBY фонду Шарджа (ОАЕ).


    IBBY створила кілька колекцій дитячих книжок, кожну зі своїм власним акцентом. Найбільшою з них є розташована в Публічній бібліотеці Торонто Колекція книг IBBY для молоді з обмеженими можливостями. Кожні два роки підбирається і каталогізується добірка видатних книг для молодих людей з обмеженими можливостями. Колекція Німої Книги являє собою збірник дитячих книг без слів, створених на потребу на італійському острові Лампедуза, призначених для багатьох біженців з Північної Африки та Близького Сходу. Наряду з Почесним списком IBBY ці колекції доступні на виставках.

    IBBY також підтримує створення двох віртуальних колекцій дитячої книги – Дитячої книги в Європі європейськими мовами і книг для Африки мовами африканських народів.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 12/4/2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей