Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду
20 квітня о 12.00 у Національній бібліотеці України для дітей відбудеться офіційне
святкування 50-річчя НБУ для дітей

       Відлік своє історії Національна бібліотека України для дітей (далі – Бібліотека) розпочала у 1967 р. на базі районної бібліотеки для дітей ім. М. Коцюбинського м. Києва відповідно до Постанови Ради Міністрів Української РСР від 22.07.1966 р. № 558 «Про створення Державної республіканської бібліотеки для дітей».

       За час свого функціонування Бібліотека зазнала змін у своїх назвах: з 1978 по 1991 рр. – це Державна республіканська бібліотека для дітей ім. Ленінського комсомолу, з 1991 по 2003 рр. – Державна бібліотека України для дітей. Враховуючи вагомий внесок Державної бібліотеки України для дітей у розвиток вітчизняної культури, велику роль у справі естетичного виховання підростаючого покоління, Указом Президента України від 02.10.2003 р. № 1142/2003 Бібліотеці присвоєно статус національної.

       26 грудня 1978 року Бібліотека отримала нове приміщення - унікальну архітектурну споруду, побудовану за спеціальним проектом з урахуванням елементів українського народного мистецтва. У цьому приміщенні, схожому на справжній палац, бібліотека знаходиться й по сьогодні.

       Сьогодні Національна бібліотека України для дітей – культурно-освітній, інформаційний центр, головна книгозбірня дитячої літератури України, послугами якої щорічно користується більше 20 тисяч користувачів-дітей та дорослих – організаторів дитячого читання. Для дітей у Бібліотеці працюють різноманітні клуби, гуртки за інтересами, а також театральна студія та ляльковий театр. Фонди Бібліотеки становлять понад півмільйона примірників книг, періодичних видань, аудіовізуальних матеріалів, у тому числі 17 тис. примірників книг мовами народів світу. Унікальною є колекція рідкісних і цінних видань – більше 13 тис. книг та близько 3 тис. прим. періодичної літератури ХІХ – першої половини ХХ століття.

       На офіційне святкування 50-річчя Бібліотеки запрошені почесні гості, завдяки рішенням яких бібліотека розбудовується та розвивається, у партнерстві та за підтримки яких ефективно здійснює свою громадсько-важливу місію сприяння гармонійному розвитку дітей через книгу та читання. Це державні посадові особи, народні депутати України, очільники галузі культури та керівники установ-партнерів галузі, керівники державних та громадських організацій, директори національних бібліотек країни та обласних бібліотек України для дітей. В програмі свята погашення поштової марки до ювілею бібліотеки.

       У святі візьмуть участь дитячі творчі колективи Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. М.В. Лисенка – одного з провідних навчальних закладів України у галузі підготовки музикантів-виконавців концертного профілю високої кваліфікації.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
 
Останнє оновлення: 11/8/2022
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей