Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Онлайн-події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Книжковий експрес
«Україно, ми твої діти» (серія)
Бібліотека у форматі Д°
Природа і людина (рек. покажчик)
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду
Дитячий садок: історія та сьогодення

       В 2017 році у всьому світі відзначається 235 років від дня народження видатного німецького педагога, теоретика дошкільного виховання Фрідріха Вільгельма Августа Фребеля. Саме йому належить вислів про те, що діти – це квіти життя і виховувати їх повинні садівниці в дитячих садках. Фрідріх Фребель розробив педагогічну систему суспільного дошкільного виховання та відкрив перший дитячий садок.

       Історія зародження дошкільного виховання як у світі, так в Україні та м. Києві, застосування в сучасній педагогічній практиці ідей Фребеля, збереження, відтворення та збагачення найкращих традицій виховання дошкільників та роль книги в цьому процесі – такими були основні теми виступів під час науково-практичного семінару «Дитячий садок: історія та сьогодення», який відбувся у Національній бібліотеці України для дітей 26 квітня.

       Учасниками семінару стали вихователі дошкільних навчальних закладів Шевченківського, Подільського, Солом’янського, Оболонського та Печерського районів м. Києва, а також бібліотекарі Національної бібліотеки України для дітей.

       З вітальним словом до учасників звернулася генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей Алла Іванівна Гордієнко, яка наголосила на тісному взаємозв’язку вихователів і дитячих бібліотекарів, адже ми робимо спільну справу – виховуємо, організовуємо читання, дозвілля для дітей через книгу.

       Про життєвий шлях творця ідей і практики суспільного дошкільного виховання Фрідріха Фребеля та його систему дарунків розповіла Оксана Сергіївна Касяненко, завідувач сектору професійних документів та ділового спілкування Національної бібліотеки України для дітей.

       У наступному виступі йшлося про ще одну не менш визначну особистість, яка опікувалася проблемами дитячих садків м. Києва на початку ХХ століття – голову Товариства народних дитячих садків Наталію Дмитрівну Лубенець. Про неї розповіла Тетяна Олександрівна Рудницька, старший науковий співробітник Педагогічного музею України.

       Дуже цікавим і змістовним був виступ Людмили Іванівни Меленець, кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри методики та психології дошкільної і початкової освіти ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка. Вона повідомила багато цікавих фактів про українське дошкілля ІІ пол. 60-х років ХХ століття в Україні та навіть зачитала фрагменти офіційних документів того часу, що стосувалися дошкільної освіти.

       Цікавим був виступ у віршованій формі Лариси Василівні Яременко, завідувача ДНЗ № 1 «Орлятко» Печерського району м. Києва, яка познайомила присутніх із найкращими традиціями виховання дошкільників, які зберігаються та відтворюються у закладі – одному із найстаріших у Києві.

       Ще про один, не менш цікавий дитячий садок № 120, що знаходиться на старовинному Подолі, розповіла вихователь-методист цього дошкільного закладу Наталія Миколаївна Кучерява.

       Завершився науково-практичний семінар виступами Ольги Миколаївни Стрикун, методиста РНМЦ управління освіти Шевченківського району м. Києва, про проектну діяльність педагогічних колективів району з дослідження історії освітянської діяльності дошкільних навчальних закладів, та розповіддю Ольги Володимирівни Бондаренко, вихователя ДНЗ (ясел-садка) № 204, про історію цього дитячого садочка, який було відкрито в 1958 році.

       Проведення подібних спільних заходів бібліотекою і науковцями педагогічних ВНЗ та педагогами-практиками дошкільних навчальних закладів міста Києва в котрий раз переконує, що ми всі займаємось однією справою – виховуємо майбутнє нашої країни, і саме від нас, від нашої взаємодії, залежить, яким воно буде.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
 
Останнє оновлення: 5/14/2021
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей