Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

«Мандруємо світом» у літньому дворику:
тиждень з відділом документів іноземними мовами

       Побачити світ – мрія кожної людини. Скільки всього нового і прекрасного приховує у собі наша планета. Скільки в світі країн – стільки і незвіданих далей, доріг та відкриттів. Одних вабить неторкана людиною природа, а інші хочуть відвідати галасливий мегаполіс з  хмарочосами й мільйонами людей, хтось хоче відкрити таємниці багатовікових замків та палаців, а хтось мріє про тепле сонце на морському узбережжі.

       Кожна культура унікальна і містить у собі звичаї та традиції, відкривши які ми зможемо ближче пізнати і зрозуміти інших людей. І все це манить і зачаровує, притягує нас. Цього тижня у літньому дворику діти разом із працівниками відділу документів іноземними мовами «Мандрували світами», а саме відвідали віртуально та дізналися про культуру Польщі, Південної Африки, Сполучених Штатів Америки, Японії, Швеції.

       У перший день мандрів наші читачі віртуально відвідали Польщу, Південну Африку та США у географічній грі, використовуючи інтерактивний стіл. І наша подорож світом виявилася доволі захоплюючою. Спочатку учасники книжкових ігор опинилися у лісі, йшли довго, шукаючі усілякі підказки: вивіски, телефонні коди та інші деталі, які б допомогли у вирішенні загадки. У будь-який момент на мапі можна було дати свою відповідь з координатами. Не завжди читачі були точними, та гра показувала відповідь і вказувала кількість кілометрів, на яку ми помилилися. Виявилося, що це дуже захоплююча географічна гра, завдяки якій можна вирушити у навколосвітню подорож, перевірити свої навички орієнтування в просторі. А ще протягом дня у дворику ми читали  книжки англійською мовою, грали в настільні ігри, танцювали і весело проводили час.

   

       На другий день мандрів у літньому дворику було гамірно, англомовно, а інколи навіть і креативно-танцювально, адже в нас був танцювальний флеш-моб. Кожен із учасників показав свій улюблений танцювальний рух, ми зробили розминку і водночас для скорочитання вимовляли скоромовки. А ще колекція архітектурних мініатюр США поповнилася ще однією 3d мініатюрою Емпайр–Стейт-Білдінг «Empire state building», яку збудували учасники літніх читань. Тепер вона буде знаходитися у відділі документів іноземними мовами. Родзинкою дня стала зустріч з дипломатом посольства США Джоном Сілвером, який прочитав улюблену книгу свого сина «My car», та «Frog in the middle». Чудова історія англійською мовою «Frog in the middle» – «Жаба по середині» – це книжка про дружбу та таку людську якість, як «ревнощі». І наші відвідувачі зрозуміли, що не потрібно ображатися один на одного, а завжди треба підтримувати друзів у складних ситуаціях. Кращі знавці англійської мови отримали заохочувальні призи від центру «Вікно в Америку для майбутніх лідерів».

 

       Чи часто ви подорожуєте Україною? А світом? Квест-гра допомогла нам дізнатися про сім чудес світу, адже команди учасників самі шукали відповіді в енциклопедіях, а потім їх представляли. Дізнавшись багато цікавих фактів про світ, учасники книжкових ігор виявили неабиякі знання про країну в інтерактивній грі «Моя Україна». Такі захоплюючі пригоди чекали на наших читачів у третій день мандрів.  Після такого розумового навантаження просто необхідно було розім’яти м’язи, що ми і зробили за допомогою рухливих ігор та запальних танців. А «на десерт» взяли участь у грі, де спробували малювати із зав'язаними очима. Це було дуже весело.

  

       У четвер всі учасники книжкових ігор мали можливість випробувати свої знання англійської під час читання та спілкування із дипломатом посольства США в Україні пані Валорі Лі. Наші відвідувачі тепер можуть переказати будь-яку з двох прочитаних книжок: «If you give a mouse a cookie» (історія про маленьке мишенятко) та «The Chick and the Duckling» (про дружбу маленького курчатка та каченятка). Пані Валорі подарувала подарунки найкращим знавцям мови від центру «Вікно в Америку для майбутніх лідерів», а також побажала багато читати і вдосконалювати свої мовні навички.

  

       Також учасники літнього дворику дізналися, що таке «ТОЛЕРАНТНІСТЬ», та як виховувати себе і сформувати риси людини толерантної. Після цього усі власноруч вирізали кольоровий макет своїх долоньок і написали, що для них означає слово «толерантність». А ще протягом дня у літньому дворику ми танцювали, грали в ігри, і читали багато-багато чудових історій!

       Так швидко промайнули дні у літньому дворику і настала п'ятниця! Цілий тиждень працівники відділу документів іноземними мовами разом із учасниками книжкових ігор мандрували світом, і нарешті добралися до країни вранішнього сонця – Японії. Чи знаєте ви, що 2017 рік проголошено Роком Японії в Україні? Чули про свято Хіна-мацурі? Знаєте,що таке «дарума»? А як вітатися японською? А у п’ятницю всі разом у дворику віталися – «коннітіва», і дякували – «арігато». Читачі дізналися безліч цікавих фактів про цю країну, познайомилися з символами Японії та читали японські (двомовні) книжки. Послухали легенду про 1000 журавлів та зробили власного журавлика (символ щастя та довголіття) у техніці орігамі.

   

       Ми підбили підсумки тижня «Мандруємо світами».Усі найкращі мандрівники отримали солодкі подарунки, а решта учасників отримали заохочувальні призи.Тепер ми з впевненістю можемо сказати, що учасники книжкових ігор готові до наступного – «Крилатого тижня». Тож передаємо естафету відділу соціокультурної діяльності. Окриляйте дітей чудовими історіями з фантастичних книжок!

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
 
Останнє оновлення: 11/8/2022
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей