Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Онлайн-події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Книжковий експрес
«Україно, ми твої діти» (серія)
Бібліотека у форматі Д°
Природа і людина (рек. покажчик)
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Про проведення інтерактивного тренінгу з питань децентралізації

11 липня 2017 року у Харківській обласній бібліотеці для дітей співробітники публічних бібліотек та представники 3-х ОТГ Харківської області зібралися на одноденний інтерактивний тренінг «Робота PR-Клубів бібліотек в умовах децентралізації» в межах проекту ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», що виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з IREX/Україна (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Урочисто відкрив захід почесний гість Тітов Микола Ілліч – перший віце-президент, виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, депутат Харківської обласної ради, член постійної комісії з питань місцевого самоврядування. Він докладно розповів про плюси і мінуси адміністративно-територіальної реформи, пояснив слухачам особливості взаємодії громади і органів влади в нових умовах, необхідність створення відповідної законодавчої бази для того, щоб відбулися зміни в суспільстві, як того потребує громада. Аудиторія активно ставила актуальні для них запитання, на які Микола Ілліч надав вичерпні відповіді.

Наприкінці виступу шановний спікер Тітов М.І. зазначив, що нові повноваження – це передусім відповідальність і можливості, побажав успіху бібліотекарям як найпершим провідникам ідей та подарував Харківській обласній бібліотеці для дітей найновіші видання з питань адміністративно-територіальної реформи, які можуть використовувати у роботі представники ОТГ та фахівці публічних бібліотек.

Любов Квасюк, представник IREX та менеджер проекту «ПУЛЬС», розповіла присутнім про проект, важливість децентралізації, чому вона життєво необхідна, чого від неї очікувати й як виглядатимуть об’єднані територіальні громади, зазначивши, що на сьогодні у Хмельницькій області створено 26 ОТГ, а у Харківській лише 5. «А як працюватиме бібліотека в умовах децентралізації, залежить від вас, бібліотекарів», – зауважила Любов Квасюк, навівши приклад, коли від бібліотеки її територіальна громада відмовилась, але згодом, ця бібліотека почала співпрацювати із трьома ОТГ одночасно.

Завдяки спілкуванню та жвавому обговоренню найбільш болючих і проблемних питань існування закладів культури у майбутніх громадах, вдалося спонукати бібліотекарів й представників ОТГ до активної участі у житті громади та місцевому самоврядуванні, досягнуті конкретні домовленості щодо подальшої стратегії і напрямків діяльності PR-Клубу. Одним з компонентів проекту є підвищення обізнаності громадян щодо реформи місцевого самоврядування через залучення місцевих громадських організацій, бібліотек та ЗМІ. І з останніми працюватимуть прес-клуби бібліотек. Саме тому на тренінгу окрема увага була приділена роботі зі ЗМІ, слухачі дізналися найновіші відомості та мали спробу самостійно написати свої прес-релізи, розподілившись на групи, вигадавши тему й цільову аудиторію.

За словами Валерії Здибель, керівника Слов’янського піар-офісу сучасних бібліотек, децентралізація може надати нові можливості бібліотекам для того, щоб перетворитися на сучасні інформаційні центри, своєрідні майданчики і ретранслятори актуальних ідей і реформ, що відбуваються в українському суспільстві. Відвідувачам тренінгу було презентовано приклади історій успіху, які насправді надихають і підштовхують до дій. Наостанок було обрано керівників новоствореного Харківського прес-клубу проекту «Пульс», якими стали Саліна Наталя – зав. сектором розвитку бібліотеки та зв’язків із громадськістю Харківської обласної бібліотеки для дітей та Ляшенко Світлана (Зміївська ЦБС).

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
 
Останнє оновлення: 12/5/2021
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей