Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Боровський Михайло Леонтійович

Прізвище, ім’я, по батькові     

найбільш вживане

Боровський Михайло Леонтійович

псевдоніми

-

криптоніми

-

Роки життя

дата народження

15 листопада 1891 року

дата смерті

8 квітня 1989 року

Географічний аспект

місце народження

село Зубрівка, нині Кам’янець-Подільського району Хмельницької області

місце смерті

Вінніпег

місця перебування

Кам’янець-Подільський, Варшава, Прага, Львів, Вінніпег

Увійшов в коло дитячого читання

Письменник

Фахівець у галузі бджільництва й садівництва, автор підручників із пасічництва й садівництва

Основні дифініції щодо постаті

Був головою Товариства «Волинь» та Інституту Дослідів Волині Вінніпезі (в Канаді)

Нагороди, звання, відзнаки     

Літературознавчі статті

Матеріали з Інтернету:

Боровський Михайло Леонтійович [Електронний ресурс] // Вікіпедія: [вебсайт]. — Режим доступу: http://uk.wikipedia.org/wiki/Боровський_Михайло_Леонтійович (дата звернення: 29.09.2020). — Назва з екрана.

Боровський Михайло Леонтійович [Електронний ресурс] // Енциклопедія сучасної України: [вебсайт]. — Режим доступу: http://esu.com.ua/search_articles.php?id=37286 (дата звернення: 29.09.2020). — Назва з екрана.

У фондах НБУ для дітей:

Боровський М. Оповіданя з природы : Наші найменші приятелі ; Перша невдачам ; Заслужена кара ; Ростины-хижаки ; Плач квіток ; Житя є боротьба ; Несчастні жабы / М. Боровський. — Ужгород, 1926 . — 32 с. – (Діточа бібліотека «Пчолка» ; Ч. 19).


Іконографія

Боровський Михайло Леонтійович [Електронний ресурс] // Вікіпедія: [вебсайт]. — Режим доступу: http://uk.wikipedia.org/wiki/Боровський_Михайло_Леонтійович (дата звернення: 29.09.2020). — Назва з екрана.

Біографічна довідка


Боровський Михайло народився 15 листопада 1891 року в с. Зубрівка Подільської губернії (нині — Кам’янець-Подільського району Хмельницької області). Агроном, ботанік, пасічник, журналіст.
Початкову освіту здобув у селі, де народився, середню – у Кам’янці-Подільському. У 1912 році був мобілізований до війська в Кам’янці-Подільському.
У 1918-1919 роках навчався на математичному відділенніні фізико-математематичного факулбтету (з 1919 – у статусі вільного слухача), а згодом на сільськогосподарському факультеті Кам’янець-Подільського державного українського університету. У 1920 році разом із військом УНР виїхав з України до Ченстохови (Польща) і у 1921-1922 рр. навчався на ветеринарному факультеті Варшавського університету. У 1923 році переїхав у Чехословаччину і вступив на агрономічний факультет Празької політехніки. Згодом узяв участь у заснуванні крайового пасічного товариства «Рій» в Ужгороді і став його головою, організував взірцеву пасіку на 100 бджолиних сімей, став її завідувачем і заклав плантацію медоносних та лікарських рослин. На Закарпатті був співредактором часопису «Підкарпатське пчолярство» (1923-1925) і журналу «Пчілка» (1923-1924), а також редактором часопису «Пчолярство» (1925-1926), в якому у 1925 році вийшла збірка «Оповідання з природи» і багатоколірний «Атлас рослин». Михайло Леонтійович також зібрав гербарій місцевих лікарських рослин, експозицію якого на сільськогосподарській виставці у Празі (1926) відзначено срібною медаллю. Був делегатом українського та міжнародного конґресів, зокрема Всеслов’янських пасічницьких з’їздів у Празі (1927) і Познані (1929).
Закінчивши навчання, у 1927 році виїхав до Львова, де працював у видавництві «Сільський світ» (референтом секцій пасічництва і садівництва), у товаристві «Сільський господар», а також був редактором журналів «Український пасічник» (1928-1939) – щомісячного видання «Сільський господар» та «Практичне садівництво (1933-1938). Книги Боровського Михайла «Мід як відживчий і лічничий середник» (1932) було того ж року перевидано в Болгарії, а у 1933 році – польською мовою в Любліні (Польща).
У 1939 році переїхав на Холмщину, де викладав на курсах сільськогосподарських дисциплін у Господарській середній школі в Окшові, а у 1942 році повернувся до роботи в кооперативі «Рій» і читав курс садівництва та городництва в сільськогосподарській школі в м. Холмі. У 1943 Боровський еміґрував на Захід: спочатку у Чехію, де працював викладачем УТГІ в Подебрадах (19431-1944), а згодом у Німеччину, де став доцентом і завідувачем кафедри садівництва та городництва агрономічно-лісового ф-ту УТГІ в Реґенсбурзі (1945-1948).
Наприкінці 1948 року прибув у Канаду, де спочатку працював на дослідницькій агрономічній станції Манітобського університету (1949-1950), а потім обіймав посаду фахівця з озеленення і прикрашання шкільних садиб в адміністрації шкіл м. Вінніпега (1950-1958) й одночасно редактора господарської сторінки в тижневику «Український голос» (1950-1951).
Автор серії практичних посібників із ведення сільсого господарства та природничої науково-популярної літератури.
Помер 8 квітня 1989 року у м. Вінніпег, Канада.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
 
Останнє оновлення: 5/7/2022
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей