Прикрашає нас скромність…
Скромність – це той вид гордості,
який менше всього дратує оточуючих.
Ж. Ренуар
22 лютого у світі відзначають День скромності. Те, що ми не знаємо імен засновників цього свята – цілком зрозуміло, адже вони виявили скромність і наполягли, щоб про них не згадували. Цього дня людей закликають згадати, що одна з головних чеснот людського характеру — це скромність — позитивна риса характеру, яка проявляється у поміркованості в усьому, небажанні прагнути до розкоші й демонструвати свої переваги. Скромність проявляється і у словах, і у справах, і в поведінці, і в одязі. Якщо у вас розвинена ця риса, то ви не вважаєте себе особливими, а волієте, щоб ваші досягнення самі говорили за себе.
Давайте прислухаємося до порад видатного учителя Василя Сухомлинського.
- Будь скромним. Скромність – це дисципліна людських взаємин, вчинків, бажань, почуттів і думок…
- Умій правильно оцінювати свої позитивні й негативні риси. Скільки б тебе не хвалили, знай, що ти далекий від досконалості.
- Найбільших успіхів у навчанні досягають ті, хто скромно оцінює свої здібності.
- Скромність рідна сестра працьовитості, старанності, наполегливості. Хвальки ніколи не бувають старанними трудівниками.
Знайомство з творчою спадщиною Василя Олександровича Сухомлинського зароджує у дитячих душах високі моральні цінності, його казки та оповідання відкривають читачам магічну силу доброти і чуйності у взаєминах між людьми, пробуджують у них бажання бути скромними та чесними. Тож читайте і ставайте добрішими!