Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

З добром у серці…

Скільки визначних та пам’ятних дат ми обговорюємо щодня та вшановуємо багатьох відомих людей. Але є такі дати, які хоч і не пам’ятають усі навколо, але палкі читачі згадують із великою повагою. Адже ці події пов’язані з талановитими людьми, які завдяки своїм творам несуть у нашу буденність щось незвичайне, щось важливе для розвитку людства, моральні цінності, які є невід’ємною частиною виховного процесу кожного маленького читача. Тож ми не можемо не згадати людину з великої літери, дуже шановану та мудру письменницю, авторку численних творів для дітей та дорослих — Письменну Ларису Михайлівну. Саме у 2021 році виповнюється 50 років із часу виходу її повісті «Тисяча вікон і один журавель». Це особливе творіння, насамперед для самої авторки, адже у 1964 році за однойменну збірку, в яку увійшла ще й повість «Чарівник на тонких ніжках», письменниця нагороджена премією Лесі Українки.

Лариса Письменна, як і її твори, є втіленням доброти та щирості. Незважаючи на її важке життя та перешкоди, які траплялися на шляху до щасливого майбутнього, вона зрештою знайшла душевний спокій саме за допомогою роботи з дітьми, працюючи в дитячому садочку, а згодом у творчості для дітей — дитячому видавництві «Веселка». Адже лише ті люди, які своє життя пов’язують із малечею, розуміють їхній внутрішній світ, бажання та переконання, а головне — можуть донести у незвичайній та цікавій формі, на їхній мові, ті моральні цінності, які є найважливішими для кожного.

Саме через твір «Тисяча вікон і один журавель» пані Лариса намагалася донести діткам важливість добра в нашому житті. Оскільки головним героєм твору є першокласник Славик, який дивлячись на події, що відбуваються навколо нього, і намагаючись їх зрозуміти, бажає зробити так, щоб всі навколо були добрими та щасливими. А щоб це зробити, пропонує свої ліки від злості. Лариса Михайлівна нам розповідає про чисту та добру дитячу душу, яка хоче змінити світ на краще. І ці основні повчальні моменти є актуальними як 50 років тому, так і сьогодні. Ми повинні згадувати з великою повагою людину, яка створила літературу, актуальну і до сьогодні, та читати ці твори своїм діткам і внукам, щоб вона не загубилася на книжкових полицях, а навпаки — звучала в кожному домі.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 12/2/2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей