Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Неймовірний казкар із величезною фантазією

           Ганс Крістіан Андерсен відомий своїми неймовірно цікавими, повчальними, добрими, а іноді сумними казками. Діти всього світу зачитуються ними дотепер. При цьому вони вчаться любити, товаришувати, довіряти і, найголовніше, вірити в диво та беззаперечну перемогу добра. Яким же він був, цей неймовірний казкар, із величезною фантазією та неймовірною глибиною душі?

           Народився Ганс Крістіан 2 квітня 1805 року в Данії, в невеличкому містечку Оденсе, на острові Фюн. Хлопчик завжди почувався щасливим, бо мав люблячих батьків. Чи не найбільше в житті маленький Ганс любив слухати читання батька казок «Тисяча і одна ніч» при тьмяному світлі домашнього гасничка. Він ріс мрійною та ласкавою дитиною.

           Письменник залишив після себе величезну творчу спадщину. Але, як виявилося, ми були знайомі з нею не в повній мірі. Зовсім нещодавно була знайдена казка, яка, можливо, написана ним ще під час навчання у школі. Вона має назву «Сальна свічка». Рукопис був виявлений серед паперів в архіві данського міста Оденсе місцевим істориком. Фахівці підтвердили справжність роботи.

           Відомий казкар постійно знаходився в русі – за своє життя він здійснив 29 великих подорожей. Ганс Крістіан був витривалою людиною, вмів їздити верхи та добре плавав. Та він був панікером. Найменша подряпина наводила на нього жах, а назви хвороб викликали тремтіння. Вічним стражданням Андерсена був зубний біль. Втрачаючи черговий зуб, він засмучувався, а попрощавшись з останнім у 68 років, заявив, що більше не зможе писати казки.

           Пам’ятник для письменника був створений і установлений ще за його життя. Він навіть особисто затверджував проєкт архітектора Огюста Сабьо. У варіанті пам’ятника, втіленому в життя, письменник стоїть із книгою в руці.

           У день народження казкаря відзначається Міжнародний день дитячої книги. Також існує нагорода, яка має назву «Золота медаль» Ганса Крістіана Андерсена. Вона вважається найвищим досягненням у сучасній літературі в галузі дитячої літератури. Для авторів дитячої літератури премія Андерсена є найпрестижнішою міжнародною нагородою. Часто її називають «Нобелівською премією для дитячої літератури».

           Ганс Крістіан Андерсен говорив, що його життя схоже на казку і про себе він розповів у своїй книжці «Казка мого життя». Оксана Іваненко так написала про письменника-казкаря: «…Але хіба це дивно, що його, доброго і сердечного, любили люди, що він досяг пошани і слави, і ця пошана і слава живуть і житимуть ще довгі-довгі роки!». 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 12/2/2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей