Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Яскравий світ дитячих мрій Ірини Жиленко

           Дитинство – це найсвітліший та найбільш казковий період нашого життя. Коли ми віримо в диво, коли маємо незвичайні чарівні мрії, які постають у нашій уяві так казково та водночас реалістично. Цей час для кожної дитини особливий по-своєму. В дорослому віці ми постійно мріємо повернутися назад у дитячий світ, та з кожним роком це зробити стає все важче. Є декілька способів все ж повернутися, хоч у думках, у той чарівний світ дитинства. І один із них — читання. А допомагають нам у цьому люди, які, так як і ми, хочуть у душі завжди бути маленькими — це дитячі письменники.

           Цьогоріч ми святкуємо 80-річчя від дня народження Ірини Жиленко, яка і є однією з тих натхненних, незрівнянних творців, яка переносить наші дорослі душі у світ спогадів про прекрасні часи дитинства за допомогою своїх творів, а душі малюків наповнює дивом. Адже творчість Ірини Жиленко – це яскравий світ дитячих мрій.

           Ірина час від часу поверталася у світ дитинства та присвячувала багато творів маленьким читачам. Хоча вона була дитям війни і ще зовсім маленькою залишилася сиротою, але все ж знайшлися люди, які допомогли тій зовсім крихітній дівчинці знову радіти, дали свою підтримку та любов. Незважаючи на те, що її доросле життя також було не настільки позитивним і світлим, як вона мріяла, це не зламало її, а навпаки — дало поштовх радіти кожному новому дню і щиро вірити в прекрасне майбутнє. Саме тому, мабуть, вона і писала такі добрі казкові твори, адже не зневірилась в існуванні гарних людей та справжніх чудес.

           В уяві поетеси часто виникали на перший погляд дивні історії, але для маленького читача, який завжди мріє та вірить у дива, вони відкриваються справжніми дивовижами, казковими моментами, що зачаровують. Незвичайні образи в поезіях Ірини Жиленко просто оживають у дитячій уяві та стають чимось особливим, захоплюючим та значимим. Адже дорослі зовсім не так сприймають світ навколо, як діти. Вони не можуть уявити різнокольоровий сніг, як у вірші «Підкова», не розуміють, як це гном, що живе у буфеті, золотить сервізи та п’є какао чи що то за Жар-птиця така, яка робить людей щасливими.

           Але варто лише зупинитися, відволіктися від буденних справ та зануритися із головою в поезію Ірини Жиленко, як одразу відчувається ніжність та тепло сімейного затишку, відчуття щастя та спокою, що переносить нас у спогади про дитинство. А що може бути прекраснішим, ніж світ дитинства, що живе в твоїй душі?

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 12/2/2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей