Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Книжковий експрес
«Україно, ми твої діти» (серія)
Бібліотека у форматі Д°
Природа і людина (рек. покажчик)
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

«Велика подорож з кроликом Пітером»
(до 155-річчя від дня народження Беатрікс Поттер)

           Беатрікс Поттер (1866-1943) — англійська дитяча письменниця та ілюстраторка, авторка всесвітньо відомої казки про Кролика Пітера. Ця чудова оповідь витримала сотні перевидань, а герої мандрують з книжки у книжку такими, як вона їх намалювала вперше.

           Завзятий, сміливий, навіть дещо зухвалий кролик Пітер недарма став одним із улюблених казкових героїв в усьому світі. Втім поряд із ним казки Беатрікс Поттер населяють безліч інших, не менш цікавих персонажів.

           Серед представлених на книжковій виставці видань українською мовою є збірка «Кролик Петрик та інші історії», що містить 23 прижиттєво опублікованих книжки англійської письменниці і художниці. Цікавою особливістю видання є те, що імена персонажів казок Беатрікс Поттер максимально українізовані: так англійський кролик Пітер став українським Петриком, жабун Джеремі Фішер став Яремою Рибалком, качечка Дмайма Паделдак — Джемкою Калюжницею.

           Ці та інші персонажі казок Беатрікс Поттер вже давно стали улюбленими книжковими героями дітей. Рідкісна спостережливість і багата уява авторки дали їй змогу створити напрочуд вдало стилізовані й зворушливо олюднені образи звірят. І маленькі герої не завжди слухаються старших, часто-густо потрапляють у різні халепи — i все-таки щасливо з них виплутуються, часом вирушають у мандри і, безперечно, мудрішають, а деякі, переходячи з казки в казку, навіть дорослішають на наших очах і створюють власні родини.

           Під час огляду виставки усі бажаючі мають можливість ознайомитися з книгами і послухати цікаві історії про кролика Пітера та його друзів, а ще переглянути унікальне видання про життя і творчість дитячої письменниці «Беатрікс Поттер, 1866-1943: Художник та її світ» (Beatrix Potter, 1866-1943: The Artist and Her World) із фонду відділу рідкісних і цінних видань.

           Прикрашають виставку маленькі лялькові персонажі з історій англійської письменниці, а книжки-мініатюри, які дуже подобаються дітям, чудово її доповнюють.

           Протягом літнього періоду у Національній бібліотеці України для дітей функціонуватиме книжкова виставка, присвячена 155-річчю від дня народження англійської художниці-ілюстраторки, письменниці-казкарки Беатрікс Поттер.

           Творчість Беатрікс Поттер орієнтована на дітей різного віку і припаде до смаку навіть дорослим. Її твори користуються великою популярністю вже понад ста років. Створені автором казки та оповідання перекладені багатьма мовами і продаються у різних країнах світу.

           Прочитати книги Беатрікс Поттер варто, аби познайомити дитину з нетлінною класикою дитячої літератури, а взяти їх ви можете у відділі документів іноземними мовами (мовою оригіналу) та у відділі обслуговування дітей дошкільного та молодшого віку (українською мовою).

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
 
Останнє оновлення: 1/12/2021
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей