Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Зайцева Настя, кращий читач літа-2021 в гостях у бібліотеки.
Лірична замальовка з цілком прагматичними висновками

           Коли збуваються дитячі мрії, світ стає трішки світлішим, добрішим. Вчора збулася ще одна дитяча мрія. Читацька мрія. Зайцева Настя, кращий читач літа-2021 за версією онлайн-змагань Національної бібліотеки України для дітей, яка живе у місті Глухові Сумської області, мріяла потрапити до головної дитячої бібліотеки країни.

Анастасія Зайцева, кращий читач року 2021

           Настусі лише 9 років, але вона вже другий рік поспіль є активною учасницею дистанційних програм читання, які організовує бібліотека для читачів з усієї України. Перша така програма «Здоров’О з бібліотекою (навіть і вдома)!» народилася минулого літа, коли бібліотека не могла збирати дітей у фізичному просторі на книжкові заходи у зв’язку з карантинними обмеженнями. Саме тоді серед учасників онлайн-змагань за титул кращого читача бібліотекарі виділили найменшу учасницю за її емоційні відеопоради, віршовані відгуки, привітання. Настя змагалася на рівні з учасниками значно старшими за неї, старанно писала відгуки про улюблені книжки у зошиті, а потім надсилала фото цих нотаток нам, виконувала онлайн-завдання. Звісно, що брати участь у дистанційній програмі, яка реалізовувалася у соціальних мережах, дівчинці допомагала матуся зі свого акаунту. Адже мама в першу чергу була дуже зацікавлена в тому, щоб дівчинка долучилася до читання та змістовного дозвілля. Завдяки такій потужній підтримці маленька Анастасія Зайцева у 8 років увійшла в п’ятірку кращих читачів літніх читань 2020 року, як сумлінна читачка та незрівнянна акторка, улюблениця бібліотекарів і читачів. А у літніх читацьких змаганнях 2021 року стала абсолютним переможцем у номінації «Кращий читач літа-2021» у віковій категорії до 10 років.

           Як написала Настя у своєму коментарі під публікацію про підсумки програми читань: «Немає слів, я щаслива, радію, не відчувала такого, здається, ніколи! Дякую за літо, дякую за знайомства! Я порозумнішала точно! Картини! Скільки я тепер їх знаю! А не цікавилася раніше. Я все літо ніби бачила себе на фото у вашому дворику! Дуже хотілось до вас! Дуже затишно! Хто поруч із Національною бібліотекою України для дітей, ви — щасливчики!».

Знайомство з символом Бібліотеки – скульптурою «Хлопчик, який читає» (скульптор Борис Довгань)

           І мама цієї чудової талановитої дівчинки напередодні початку шкільного року вирішила здійснити дитячу мрію та приїхала з Анастасією до Києва і власне до нашої бібліотеки. Сказати, що наші гості з Глухова були схвильованими – майже нічого не сказати. Їх переповнювали емоції від того, що більшість бібліотекарів впізнали Настю та зраділи їй, як рідній. Від того, що Національна бібліотека України для дітей насправді дуже гарна і велична, наповнена книжковими і мистецькими скарбами. У виставковому просторі саме експонуються неймовірні дитячі роботи переможців Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Незалежна і єдина — моя Україна!». А коли Настя з мамою потрапили до літературного дворика, що розташований під велетенським дубом, і в цей день був тихим, без звичних літніх гамірних дитячих активностей, але прикрашеним до першовересневого свята, наші гості навіть заплакали. Це щодо емоцій від зустрічі з нашою бібліотекою.

У літературному дворику бібліотеки

           Заступники генерального директора бібліотеки Людмила Бацай і Тетяна Шамаріна під оплески бібліотекарів вручили Анастасії подарунки та статуетку «Кращий читач літа-2021», сфотографувалися на згадку про зустріч із чудовою талановитою щирою дівчинкою, яка сама пише вірші, співає, не боїться виступати на сцені, але більш за все ЛЮБИТЬ ЧИТАТИ. А потім ще довго спілкувалися з мамою та слухали її розповідь.

Призи та подарунки переможниці вручили заступники директора бібліотеки

           Частина друга.

                      - Літо закінчилося. А що далі?! – запитала дев’ятирічна Настя у мами, коли завершилася наша програма літніх читань і змагань, були підведені підсумки та названі переможці. Виявляється, у Глухові закрили дитячу бібліотеку, а залишили просто дитячій відділ у публічній бібліотеці. Дівчинка не дуже хоче туди ходити, їй там некомфортно, з різних причин. Дитину, читача позбавили звичного і дружнього середовища дитячої бібліотеки.

                      Мама Насті, Ярослава, з радістю та водночас із сумом розповідає про те, як чудово, що наша бібліотека вигадала таку прекрасну можливість змагатися дистанційно, спілкуватися і навіть товаришувати шанувальникам книги і читання з усіх-усюд… І це так добре, знайти друзів, таких же читачів у великих містах, у далеких селах, про які раніше навіть ніколи не чув і, можливо, не почув би, якби не ваша програма читань… І тепер літо закінчилося, і дитина ніби втратила певну мотивацію. Ні, не до читання! Читачем вона вже стала, і це в неї не відібрати. Вона відчула смак до книги і задоволення від процесу. І це сталося минулого літа у вашій онлайн-програмі літніх читань. Бо дитині, мабуть, все ж таки потрібно, щоб її похвалили. Не лише мама, а ще хтось. Щоб відчути не тільки задоволення, а й певну користь від читання. Це так чудово за результатами місяця змагань увійти до десятки кращих читачів, побачити, що ти не пасеш задніх серед інших розумних і начитаних дітей. А потім отримати ще й диплом та книжку у подарунок. Дитина почала розуміти, що читання може бути заняттям вигідним, приносити цілком реальні бонуси. Настя весь час запитує, коли будуть наступні читацькі ігри… Вона й подружку свою у ваше читацьке літо привела! Ви ж нас не кинете?! Ви ж знову вигадаєте щось? Наприклад, на осінніх або зимових канікулах? А може й під час навчального року? Щось таке, щоб діти могли віддалено брати участь?

                      Таким був основний лейтмотив розмови з Ярославою Зайцевою, матусею нашої маленької учасниці програми літніх читань.

           Бібліотечні дозвіллєві програми у 2021 році здебільшого повернулися до свого звичного формату наживо. Але за результатами програм читання в онлайн-форматі, можна сказати, що коронавірусна пандемія принесла із собою не лише негатив, а й багато позитивних і корисних надбань. Одним із них є переформатування певних подій бібліотеки у цифровий формат. Саме такі програми, які реалізувалися дистанційно, подарували багатьом дітям змогу стати активними учасниками, бути в руслі подій, читати, спілкуватися з однодумцями, змагатися, отримувати книжкові подарунки. І навіть не це головне. Діти відчули себе частинкою великого кола таких же, як вони, завзятих читачів, розумників. Зрозуміли, що їх – таких – багато, що бути читачем престижно. І не важливо чи ти живеш у великому місті, чи у далекому селі на Закарпатті (як переможниця конкурсу «Лідер читання-2021» Олександра Горзов). Ти є частинкою спільноти. А це найцінніше.

           ВИСНОВКИ: Ми не кинемо вас, наші дорогі ЧИТАЧІ та учасники онлайн-програм читання! Ми будемо з вами! Читайте, готуйтеся! 30 вересня будемо святкувати Всеукраїнський день бібліотек. Ви можете стати учасниками косплею «Дрес-KOD Книжковий». А що для цього потрібно — дізнаєтеся незабаром! До зустрічі в ефірі!

           Команда smm-менеджерів соціокультурного відділу, які здійснювали комунікацію з учасниками онлайн-змагань
 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
 
Останнє оновлення: 11/11/2022
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей