Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Баркемп «BiblioCooking від медіа-шефів»
в бібліотеці імені Дніпрової Чайки

           9-10 вересня у Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки працював баркемп з медійної грамотності «BiblioCooking від медіа-шефів», основні акценти в програмі якого були поставлені на протидію інфодемії.

           Учасниками навчально-тренінгової програми офлайн стали працівники шкільних і дитячих бібліотек Херсона, до яких долучились і дві гості із сусіднього Миколаєва - провідні фахівці обласної бібліотеки для дітей імені В. Лягіна, а також представники освітянських методичних центрів - Херсонської академії неперервної освіти та Херсонського міського центру професійного розвитку педагогічних працівників.

           Захід проведено за підтримки Академії української преси (у рамках конкурсу міні-грантів «Інструменти медіаграмотності під час пандемії на платформах шкільних бібліотек») та Internews.

           Тренінгова програма відбулась за участі експертів-медіатренерів:
           - Тетяни Іванової, медіа та бізнес-тренера, доктора педагогічних наук, професора. Тетяна Вікторівна є автором підручників, посібників, монографій, методичних рекомендацій з проблем формування медіаграмотності та освіти дорослих;
           - Ірини Жорової, проректора з наукової роботи Херсонської академії неперервної освіти, доктора педагогічних наук, професора. Ірина Ярославівна - автор близько 60 наукових та науково-методичних праць, авторських програм; з 2015 року веде авторський курс «Медіакомпетентності в сучасному освітньому просторі».

           Обрана асоціативна символіка – «медіакухня», що пропонує свої «страви» споживачам інформації – задала тон оригінальній програмі баркемпу та надихнула організаторів на незвичайний театралізований пролог професійної тренінгової програми: sketch-сніданок із посвяченням в «медіашефи».

           У вітальному слові директора бібліотеки ім. Дніпрової Чайки Анни Іванівни Бардашевської прозвучала вражаюча статистика заходу: оскільки баркемп відбувається у гібридному форматі, то його аудиторія налічує понад 170 учасників – 15 із них навчаються офлайн, а решта – беруть участь у програмі з використанням застосунку Zoom (100 підключень) та долучаються до подій професійного заходу через пряму відеотрансляцію на сторінці бібліотеки у Фейсбуку. Географічно аудиторію учасників складають представники дитячих та шкільних бібліотек із 16 областей України.

           Програма першого дня заходу – насичена й різноманітна. Яскравий «Комплімент від шефа», або Професійний «amuse de bouche», присвячений дослідженню медійних фейків, запропонувала учасникам Тетяна Вікторівна Іванова – медіаексперт, медіа та бізнес-тренер, доктор педагогічних наук, професор.

           Ірина Ярославівна Жорова, проректор з наукової роботи КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради, доктор педагогічних наук, професор, провела тренінг «ПП сніданок: як споживати інформацію».

           До участі у власних авторських вправах з медіаграмотності та медіаігор залучили колег провідні фахівці бібліотеки імені Дніпрової Чайки Ірина Ковач та Ірина Срібна, сертифіковані медіатренери. У програму першого дня увійшли професійні батли «Вибухово-інформаційний еспресо», «Пудингові фейки», «Медіа-кола» (велика інтерактивна гра «Медіадесерти» - з елементами сторітелінгу та з використанням кубиків Рорі), а також тренінг «Бібліотижневик: УДК».

           Учасники тренінгу офлайн виконували завдання «медіа-шефів», об’єднавшись у чотири команди, а учасники онлайн – пропонували свої варіанти у чаті zoom-конференції.

           Тренінг від Тетяни Іванової, під час якого учасники навчання аналізували різницю між фактами і судженнями, інформацією і пропагандою, виконуючи цікаві вправи та беручи участь у ігрових завданнях, справив яскраве враження.

           Учасники тренінгу офлайн виконували завдання На завершення програми першого дня у ролі спікерів виступили вже самі учасники навчання – шкільні бібліотекарі міста Херсона, випускники «Школи медіаграмотності», що працювала у обласній дитячій книгозбірні в 2019-2020 та у минулому навчальному році. Лілія Карпенко і Тетяна Єжова презентували нові напрацювання своїх команд – онлайн-компоненти до бібліотечних медіа-уроків, створені з використанням застосунків та веб-платформ для інтерактивної комунікації з авдиторією: Kahoot!, Padlet, LearningApps тощо.«медіа-шефів», об’єднавшись у чотири команди, а учасники онлайн – пропонували свої варіанти у чаті zoom-конференції.

           10 вересня баркемп продовжив свою роботу і приніс учасникам нові знання, навички, враження. День розпочався з ранкової кави, а разом із нею – і з інтерактивної медіа-гри «Кавова маніпуляція», мета якої – збагатити знання учасників заходу стосовно понять «факт» і «фейк», навчатися звертати увагу на деталі в медіаповідомленнях.

           Майстер-клас від Тетяни Іванової озброїв бібліотечних працівників і освітян – учасників баркемпу – методикою проведення медіаосвітніх вправ, які допомагають показати специфіку сучасних комунікацій та зрозуміти, як сучасна людина відчуває себе у гіперінформаційному просторі. Медійні ігри «Пілоти» і «Танграм» практично й наочно продемонстрували, як медіа маніпулюють споживачами інформації, впливають на наші рішення урізних сферах життя.

           У «меню» професійних батлів другого дня – вправи на закріплення набутих під час навчання умінь: «Маніпулятивний фантик», «Клікбейтовий еклер» та «Інформаційна глазур». «Су-шефи»-тренери Ірина Ковач та Ірина Срібна презентували учасникам баркемпу свої оригінальні авторські розробки – «Медіамафіни», в основу яких покладено метод кілець Луллія, та «Класичні снеки» для «інформаційної дієти».

           Організатори навчально-тренінгової програми підготували і традиційний компонент, притаманний бібліотечним заходам, – огляд-анонс збірника матеріалів баркемпу «Ексклюзивні рецепти “бібліотечної медіакухні” в часи інфодемії», а також нового практичного посібника, виданого Академією української преси, – «Медіаграмотність для бібліотекарів».

           Насамкінець баркемпу усіх його учасників очікував сюрприз – лотерея «Твоя медіаспеція» – як фінал гри «Медіадесерти», а також цілком очікувані вихідне анкетування (паралельно воно стартувало і для учасників онлайн через Google-форму), підбиття підсумків баркемпу та обмін враженнями, вручення сертифікатів усім учасникам програми офлайн і, звичайно – спільна фотосесія.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 12/9/2023
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей