Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Харизматичні герої Роалда Дала

           13 вересня 2021 року виповнилося 105 років від дня народження Роальда Дала, популярного і улюбленого британського (уельського) письменника, казкаря та сценариста норвезького походження.

           У 40-х роках XX століття він здобув славу як автор творів для дітей та дорослих, які ставали бестселерами, а за їхніми мотивами створювалися багато художніх та анімаційних фільмів. Вигадливими та неймовірно веселими книгами класика англійської літератури зачитуються діти та дорослі всього світу. В Україні його творчість добре знана серед малечі завдяки книжкам «Чарлі і шоколадна фабрика», «Матильда», «Відьми», «Джеймс і гігантський персик», «ВДВ» тощо у перекладі В. Морозова та І. Стронговського. Всі дитячі книги письменника були проілюстрованi англійським художником Квентіном Блейком, який знайшов особливий стиль, що відповідав духу творінь майстра.

           У фонді Національної бібліотеки України для дітей налічується 17 творів Роальда Дала англійською мовою та 7 творів українською мовою, загалом більше шістдесяти примірників книжок.

           Протягом тижня у відділі документів іноземними мовами діти знайомилися із творчістю Роальда Дала та зачитували уривки дивовижних історій британського письменника, а саме: «Відьми», «Матильда» і «ВДВ».

           Учасники онлайнового бібліотечного об’єднання «Англійська без обмежень» під час двох зустрічей читали історію «Charlie & the Chocolate Factory», яку здебільшого знають за фільмом «Чарлі і шоколадна фабрика».

           Окрім дитячих повістей та казок, Роальд Дал також написав збірку цікавих, дотепних та трохи моторошних віршів «Dirty Beasts» (пер. з англ. «погані звірі»).

           У продовження знайомства з творами Роальда Дала учасники онлайнового бібліотечного об’єднання «Англійська без обмежень» прочитали і переклали першу історію цієї збірки. Читачі були щиро здивовані сюжетом твору, оскільки ніхто з них раніше не знав про цю збірку (через відсутність україномовного перекладу). І незважаючи на химерність та подекуди дійсно страшні епізоди історії, слухачі залишилися задоволеними.

           Більше інформації про творчість англійського письменника пропонуємо дізнатися з інформаційного списку «Незвичайні історії Великого казкаря», підготовленого для проведення заходів із нагоди 105-річчя від дня народження Р. Дала.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
 
Останнє оновлення: 11/11/2022
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей