Передмова
Юний друже! У січні цього року виповнилось 100 років від дня народження основоположника практичної космонавтики, генерального конструктора ракетно-космічної техніки, нашого видатного земляка Сергія Павловича Корольова. Усе життя він мріяв про космос. Під керівництвом Сергія Павловича створювались ракети, космічні кораблі та космічні станції, здійснювалися пілотовані польоти, польоти космічних апаратів на Місяць, Марс, Венеру. Його конструкторські розробки у галузі космонавтики мають світове значення, і можна стверджувати, що С.П.Корольов показав людству дорогу до зірок.
Метою цього бібліографічного покажчика є висвітлення життєвого шляху видатного конструктора та вченого. У першому розділі «Основоположник практичної космонавтики» розповідається про життя та діяльність С.П. Корольова. У другому розділі «Конструктор космосу» подано літературу про геніального авіаконструктора. Книги цього розділу не нові, видані через деякий час після смерті вченого. Вони несуть відповідне ідеологічне навантаження. До того ж ніде не розповідається про «чорний» період життя вченого, з 1938 по 1944 рік, коли Сергія Павловича було заарештовано та ув’язнено як члена міфічної підпільної організації. Але їхній зміст, фактичні матеріали створять перед тобою образ справжнього вченого, блискучого організатора, людини з проникливим розумом і баченням перспективи, з твердою волею і глибоким почуттям відповідальності. Людини запальної у роботі і дуже людяної у житті. Розділ складається з двох частин. У першій частині представлено анотації на книжки, у другій — анотації на статті зі збірок, журналів та газет. На однотипні статті, в яких розповідається про життєвий шлях конструктора, а також на ті, з назви яких зрозуміло, про що йде мова, анотації не подано. У цілому матеріали розділу розміщено в абетковому порядку.
Посібник має два допоміжних покажчики: «Алфавітний покажчик авторів і назв» та «Іменний покажчик», а також додаток «“Космічна” карта України», в якому наведено прізвища космонавтів — українців за походженням та вихідців з України.
І хоча від дня смерті С.П. Корольова минуло уже сорок років, люди планети Земля завжди будуть пам’ятати і цінувати все те, що він зробив, бо все було першим: перший штучний супутник Землі, переший політ людини на космічному кораблі, перший вихід людини у відкритий космос.
До змісту Наступна