Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Онлайн-події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Книжковий експрес
«Україно, ми твої діти» (серія)
Бібліотека у форматі Д°
Природа і людина (рек. покажчик)
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

«Корпорація дитячих бібліотек України із аналітичного розпису періодичних видань» відзначає першу річницю

   У 2010 році Національною бібліотекою України для дітей було започатковано корпоративний проект щодо розподіленого розпису передплачених дитячими бібліотеками України періодичних видань «КОРДБА». Мета проекту - прискорення процесів бібліографічної обробки документів, виключення дублювання розпису однакових джерел інформації та обмін бібліографічними записами між бібліотеками учасниками.
   На сьогодні наша корпорація - це добровільне об'єднання 12 бібліотек: НБУ для дітей, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Львівської, Рівненської, Сумської, Херсонської, Черкаської, Чернігівської, Чернівецької обласних бібліотек для дітей та центральної міської бібліотеки для дітей м. Києва. Ми раді з того, що з нового 2011 року до нас приєднуються ще наші колеги – Полтавська обласна бібліотека для дітей та центральна міська бібліотека для дітей м. Дніпропетровська. В корпорації поки що задіяні лише бібліотеки, що працюють в програмному забезпеченні «Марк-SQL», та шляхи конвертації записів в інше програмне середовище («ИРБИС», «UNILIB») зараз вивчаються.
   За час нашої спільної праці дванадцятьма бібліотеками-учасниками проекту було розписано 1173 періодичних видання, з яких створено 12215 записів. Зведена база даних «КОРДБА» розміщена на сайті Національної бібліотеки України для дітей для запозичення бібліографічних записів бібліотеками-учасниками проекту та для здійснення пошуку користувачами мережі Інтернет.
   Протягом року ми намагалися зкоординувати нашу спільну роботу для вироблення єдиної методики організації діяльності проекту, створення бібліографічних записів та технології передачі і отримання даних. Методичне забезпечення діяльності проекту здійснювалось через постійні інформаційні листи, індивідуальне листування та консультування, сторінку проекту на сайті НБУ для дітей у розділі «Навігатор методиста».
   Це був рік становлення, навчання, налагодження зв’язків та вирішення проблемних питань. Та головне наше досягнення: це не стільки кількісні показники, - це набутий досвід, це вміння працювати разом, дослухатись та підтримувати один одного, цінувати працю своїх колег.
   Сподіваємось, що ми разом будемо відзначати ще не одну річницю нашої корпорації і до нас будуть приєднуватись нові і нові учасники.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
 
Останнє оновлення: 5/10/2021
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей