Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Онлайн-події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Книжковий експрес
«Україно, ми твої діти» (серія)
Бібліотека у форматі Д°
Природа і людина (рек. покажчик)
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Книга друкована та електронна: перспективи розвитку

Працівники НБУ для дітей взяли участь у засіданні круглого столу «Майбутнє книги. Перспективи розвитку та співіснування друкованих та електронних книг», який був організований за підтримки Посольства США в Україні 9 вересня 2011 р. у Музеї книги і друкарства України на території Київо-Печерської Лаври.

У своїх виступах ведучі круглого столу - Джозеф Галарно, фахівець з цифрових медіа та колишній генеральний менеджер цифрової галузі компанії Newsweek/Daily Beast та Ерік Джонсон - керівник відділу з питань освіти і культури Посольства США в Україні коротко окреслили ситуацію, яка існує сьогодні на книжковому ринку Сполучених Штатів Америки: зменшення тиражів друкованих книг, поширення електронних, переорієнтацію видавництв на співпрацю з розробниками програмних платформ для рідерів - електронних читалок (Amazon та ін.), що позитивно вплинуло на ситуацію з піратством. Пересічному американцю сьогодні комфортніше – дешевше та зручніше - купувати ліцензовані електронні книги. Поширюються електронні читалки й у американських бібліотеках, але серед бібліотекарів існує незадоволення умовами надання доступу на електронні книги – у деяких випадках він обмежений певною кількістю «прочитань» книги, після чого вона стає недоступною і її необхідно купувати наново. За паперову книгу бібліотека сплачує один раз і вона використовується читачами аж доки не розсиплеться.

Під час обговорення учасники круглого столу – бібліотекарі і книговидавці, журналісти, художники-графіки – піднімали проблеми, які вже виникли та виникатимуть надалі з поширенням електронних книг в Україні, пробували спрогнозувати майбутнє друкованої книги, майбутнє бібліотек у цій ситуації.

На думку Джозефа Галарно електронні та друковані книги співіснуватимуть паралельно, але книга друкована стане ціннішою, скоріше перетвориться на витвір мистецтва (для порівняння - як вінілові диски, які сьогодні купують тільки колекціонери або ж діджеї). Однак, прогнозується, що через 10 років кількість друкованих книг, які видаються у світі, зменшиться до 10% від нинішньої. Тому, враховуючи зростаючу популярність електронних книг, українським книговидавцям треба переорієнтуватись вже сьогодні. Так, за свідченням очевидців, у київському метро значно більша кількість людей, які читають книги на електронних носіях, ніж у лондонській підземці. Зайве питання – які копії? Поширення ліцензованих електронних книг в Україні поки на часі.

Тож, цифрова революція продовжується, бо головна мета її ще не досягнута: зробити інформацію доступною для всіх. І бібліотеки в цьому процесі задіяні безпосередньо.

Дорогу рідерам до бібліотек!!

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
 
Останнє оновлення: 5/10/2021
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей