Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

«Різдвяна пісня в прозі» Чарльза Діккенса

           Художній світ, витворений бурхливою уявою Чарльза Діккенса, настільки цікавий і оригінальний, що говорити про нього можна безкінечно. То яким же він був — Чарльз Діккенс?

           Середнього зросту, благородної постави, стрункий — він був однією з найпомітніших постатей вікторіанської доби. Чудовий співрозмовник, він був винятково вихованим слухачем; уважно і чемно слухав iнших, навіть якщо ті говорили про нудні нецікаві речі. Та коли слово надавали йому, то вже ніхто не нудьгував. Він був душею товариства, радо веселив інших і веселився сам. Діккенс із дитинства захоплювався театром, він розучував ролі перед дзеркалом, ставив домашні спектаклі та з великим задоволенням проводив публічні читання.

           П'ятикласники однієї з київських шкіл, які напередодні Різдва завітали до бібліотеки, дізналися не лише цікаві факти із життя відомого англійського письменника, а й обговорили сучасні українські різдвяні звичаї та традиції, порівнюючи їх з англійськими різдвяними традиціями XIX ст.

           «Різдвяна пісня у прозі» Чарльза Діккенса — одна з найвідоміших, найпопулярніших і найулюбленіших книг до новорічних та різдвяних свят у цілому світі. Розповідаючи її, Чарльз Діккенс хотів нагадати людям про справжню сутність цього чудового свята. Тож користувачі бібліотеки слухали уривки з повісті та історію написання самої книги.

           Діккенс почав писати «Різдвяну пісню» у жовтні 1843 року і завершив її через два місяці — саме до свята. Перше видання накладом шість тисяч екземплярів вийшло 19 грудня 1843 року з ілюстраціями Джона Ліча. Через декілька тижнів після її публікації «Різдвяну пісню» адаптували для сценічної постановки.

           У творі розповідається про старого скнару, жадібного чоловіка Скруджа Ебенезера та його історію життя. Повість написано легко й водночас глибоко, з великою любов’ю. Тож не дивно, що ця книжка одразу стала сенсацією та справила неабиякий вплив на укріплення різдвяних традицій у XIX ст. Досі саме цей твір є одним із найпопулярніших класичних творів, який зворушує серця багатьох людей.

           На великому екрані «Різдвяна пісня» з’являлася понад 20 разів, а останньою адаптацією діккенсівської класики став серіал з одноіменною назвою режисера Ніка Мерфі 2019 року.

           Наприкінці заходу діти ознайомилися з тематичною виставкою та переглянули уривок із анімаційного фільму «Різдвяна історія» Роберта Земекіса.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
 
Останнє оновлення: 2/12/2022
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей