Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду
Ми відповідаємо за тих, кого приручили

       У 1992 році Міжнародне товариство захисту прав тварин (ISAR) започаткувало Всесвітній день безпритульних тварин. Наразі цей день відзначають у третю суботу серпня на 6 континентах у понад 50 країнах. Україна – одна з них.

       Цього дня активісти усього світу проводять різні акції, щоб привернути увагу громадськості до проблем безпритульних тварин. Часто волонтери організовують концерти, аукціони й конкурси, щоб зібрати кошти на підтримку притулків для тварин.

       Статистика стверджує, що 75% бездомних тварин потрапили на вулицю через жорстоких господарів. А там без допомоги людини непристосовані тварини приречені на голод і загибель. Тому завдання активістів – пробудити у власників тварин свідоме ставлення до своєї ролі, щоб запобігти зростанню кількості безпритульних тварин.

       Перший закон, спрямований на захист тварин від жорстокості, був ухвалений у Великобританії 1822 року. Найсприятливіші умови для тварин – в Австрії. Там законодавство забороняє обрізати собакам хвіст і вуха, використовувати диких тварин у цирках, продавати цуценят і кошенят у вітринах зоомагазинів.

       В Україні прийнятий Закон про захист тварин від жорстокого поводження. Внесено ряд статей щодо відповідальності за жорстоку поведінку з тваринами та про безпритульних тварин і в інші закони. Зокрема, встановлена заборона винищування з метою регулювання чисельності бездомних тварин, бити, вбивати або калічити бездомних і домашніх тварин.

       Але, на жаль, в нашій країні до цього часу не врегульовано питання із реєстром домашніх тварин. Деякі ветеринарні клініки надають послуги реєстрації тварин із внесенням даних до міжнародної бази, а окремі міста в Україні реєструють тварин на локальному рівні. Наприклад, у Львові з 1 березня 2016 року проводять обов’язкову реєстрацію собак. Допоки тварини не реєструватимуть у всій країні, кількість безпритульних тварин зростатиме через неможливість встановлення власників загублених та бродячих тварин.

       В Україні дуже мало муніципальних і приватних притулків. Частина наявних – переповнена, а тварини в них замкнені в маленькому просторі, позбавлені волі; їм не вистачає контакту з людиною, що часто спричиняє порушення психіки тварин.

       Війна тільки загострила усі проблемні питання, пов’язані із тваринами. Українці намагалися врятувати своїх улюбленців, вивозили їх із-під обстрілів. Але не всім тваринам так пощастило: чиїсь господарі загинули чи зникли безвісти, а хтось просто залишив своїх улюбленців виживати. Волонтери та українські військовослужбовці намагаються врятувати та евакуювати їх. Адже росіяни знищують на окупованих територіях зоопарки, притулки, екопарки, ферми, свійських тварин у квартирах, домівках і подвір’ях.

       У Міжнародний день бездомних тварин нагадуємо, що всі тварини заслуговують на любов та турботу – породисті та «дворняги», здорові та безпорадні – усі без виключення! Хочеш відзначити цей день – подаруй безпритульним тваринам шанс на щасливе життя! Візьми з вулиці або притулку улюбленця!

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
 
Останнє оновлення: 3/10/2022
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей