Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Відкриття виставки Володимира Реброва «Коли зникають фарби» та презентація альбому «Війна очима українського художника»

     28 червня з нагоди Дня Конституції України в Національній бібліотеці України для дітей відбулося відкриття виставки графічних робіт художника Володимира Реброва «Коли зникають фарби» та презентація художнього альбому автора «Війна очима українського художника». Книга являє собою мистецько-віршовані хроніки війни, у ній митець передав власне бачення трагедії в чорно-білій палітрі емоцій та переживань.

     Колекція картин «Коли зникають фарби» налічує близько двохсот робіт. В нашій експозиції у виставковій залі представлено не всі роботи, проте більше картин можна побачити в художньому альбомі пана Володимира «Війна очима українського художника». Ця книга доповнена віршами молодих українських поетів.
Вони супроводжують малюнки Володимира Реброва, також кожен малюнок доповнений думками художника. Графічні чорно-білі роботи автора стали своєрідним щоденником воєнних подій, які вражають майстерністю, приваблюють глибоким емоційним наповненням, зібрали весь біль, розпач, жах війни та водночас оживили силу, хоробрість, відданість, честь, незламність, єдність народу України.


     Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам'ять жертв війни, які загинули внаслідок повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.

     До присутніх на заході з вітальним словом звернулася в.о. генерального директора Національної ббліотеки України для дітей Алла Гордієнко. «Ми радіємо, що саме у нашій книгозбірні відбувається презентація художнього альбому та виставки графічних робіт Володимира Реброва. Вони мають не просто художню, літературну та культурну цінність, а й викликають у читачів та глядачів позитивні емоції, сприяють національно-патріотичному вихованню малих читачів».

     Сам художник представив власні роботи, створені під час війни. Як зазначив автор, перші картини він почав писати ще на початку повномаштабного російського вторгнення в Україну. Перебуваючи в укриттях, відтворював у деталях всі новини, події, що відбувалися навколо, створював дивовижні портрети мужніх українців.
На малюнках немає яскравих кольорів, але є дуже велика палітра емоцій, які автор намагається передати. І ще є два особливі кольори, які залишилися в його житті, — синій та жовтий, вони роблять усім зрозумілий акцент, навіть якщо ними забарвлені лише фрагменти.

     У заході взяв участь Віталій Заріцький – директор видавництва «Ліра-К», Олександр Шевченко – молодий поет, автор віршів, що увійшли до альбому «Війна очима українського художника» і супроводжують роботи Володимира Реброва. Пан Олександр зачитав свої пронизливі твори, народжені душею, що болить. Вони надихають на Перемогу. А ще викликали сльози на очах в усіх присутніх.

     Для учасників заходу вірш «Лети, моя Україно» поетеси Віолети Кравченко з альбому «Війна очима українського художника» виконала читачка НБУ для дітей Надія Кучіна.

     Атмосферний настрій усім відвідувачам подарувала талановита естрадна співачка, поетеса, композиторка, авторка і виконавиця власних пісень – Вікторія Падалко, яка виконала пісні «Янголи», «Я хочу написати про війну», «Дякую Богу за Перемогу» та «Там, біля тополі калина росте». У них вкладено почуття й емоції, близькі всім українцям, які торкаються найглибших струн людської душі.

     Під час зустрічі демонструвалися відеофільми режисера Лії Романової про творчий процес створення графічних робіт Володимиром Ребровим.

     Художні роботи Володимира Реброва прикрашатимуть виставкову залу бібліотеки до 31 липня, тож запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку!

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 12/9/2023
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей