Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Вишиванка для Залужного вже у Залужного!

       Ми щасливі! Ми втішені й радіємо, адже нарешті змогли передати та одягнути рукотворну вишиванку нашому Головнокомандувачу Валерію Залужному. Найбільше, звісно, радіють наші читачі, які змогли бути присутніми на цій зустрічі. Діти дуже хвилювалися, але даремно. Головнокомандувач із вдячністю отримав вишиванку-оберіг і так щиро спілкувався із дітьми, що всі одразу заспокоїлися та долучилися до діалогу. Пан Валерій уважно вислухав і вірш, який був написаний саме для цієї зустрічі, і оригінальні співанки для Залужного, вигадані бібліотекарями спеціально для проєкту #вишиванкадляЗалужного, щоб їх співали наші читачі під час вишивання. Радісну усмішку викликала у пана Валерія світлина-колаж «Майбутній головнокомандувач», на якій сфотографовані читачі у цій знаковій вишиваній сорочці.

       Ця вишиванка (ми всі щиро віримо) стане не лише талісманом-оберегом, а й наблизить святу Перемогу над ворогом. Зустріч із генералом Залужним – надпотужний мотив для усіх творити і працювати задля Перемоги, підтримувати і надихати ЗСУ.

       Головнокомандувач потиснув руку кожному із дітей та вручив їм подарунки; а також передав бібліотеці унікальне книжкове видання, яке незабаром презентуємо читачам, та прапор України із дарчим надписом Національній бібліотеці України для дітей та словами:

       «Мир нам був потрібен раніше. Зараз нам потрібна ПЕРЕМОГА!»

       * Трошки історії: 16 лютого 2023 року, у День Єднання, Національна бібліотека України для дітей презентувала новий проєкт «Вишиванка для Залужного». Його ініціювали українські діти-читачі, яких надихнув вишитий восени 2022 року рушник Перемоги. У реалізації цього проєкту нас радо підтримали Міністерство оборони України, Міністерство культури та інформаційної політики України, Генеральний штаб ЗСУ.

       Розробив оригінальні орнаменти для вишиванки та надав матеріали (льон, нитки, голки, схеми, листівки) партнер бібліотеки – бренд українського одягу «Етнодім». Суть задуму полягала в тому, що відвідувачі вишиють унікальну рукотворну вишиванку для Головнокомандувача ЗСУ. Розробляючи оригінальні орнаменти для вишиванки, команда ETNODIM врахувала всі побажання дітей-читачів. Тому на вишиванці символічно знайшли своє місце калина і дуб, книга і тризуб, фігури дітей під захистом воїнів ЗСУ, хрест і пшениця… Дизайн сорочки розробила Анна Фесенко (художниця декоративно-прикладного мистецтва, дизайнерка бренду).

       Як у давнину наші предки заспівували кожен стібок, вишиваючи одяг-оберіг для своїх рідних, так і наша читачка, талановита скрипалька — Мирослава Сологуб виконала авторську співанку, яку написали бібліотекарі. Згодом на цю пісню був створений відеокліп, у якому демонструється процес творення сорочки.

       До вишивання долучилися діти, батьки, бабусі, міжнародні гості, дипломати, військові, волонтери, письменники, бібліотекарі з усієї України. Серед вишивальників: Ед Вуллямі, відомий британський журналіст The Guardian, син письменниці Ширлі Х’юз; Рейчел Ісолда, французька волонтерка і громадська діячка; Каймо Кууск, Надзвичайний і Повноважний посол Естонії в Україні; Юргіта Янкунєнє, радник Посольства Литви в Україні; Максим Кононенко, Надзвичайний і Повноважний посол України в Естонії; французький художник-кераміст із Люксембургу Паскаль Вестландт; французький фотограф Алан Комбеморель; відомий кіноактор, волонтер Олексій Суровцев; кореспондентка ТСН Наталя Нагорна; відома дитяча письменниця Зірка Мензатюк та ін.

       Унікальна рукотворна сорочка для Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, до вишивання якої долучилося майже 1500 осіб, понад 3 місяці експонувалася у бібліотеці. Діти терпляче чекали на офіційну передачу, усвідомлюючи всю складність воєнно-політичної ситуації та завантаженість генерала, його неймовірні зусилля у боротьбі з агресором. Валерій Федорович пообіцяв, що після Перемоги обов’язково завітає на зустріч із читачами Національної бібліотеки України для дітей.

Слава Україні! Честь і шана ЗСУ!
 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 12/4/2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей