Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Пропустить Навигационные Ссылки.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду


Проблемно-цільове навчання
«Забезпечення безбар'єрності бібліотечних послуг у сучасних умовах»
(13-24 травня 2024 р.)

     13-24 травня на базі Національної бібліотеки України для дітей спільно з Центром неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв проводилося проблемно-цільове навчання для заступників директорів обласних та центральних міських бібліотек для дітей «ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗБАР’ЄРНОСТІ БІБЛІОТЕЧНИХ ПОСЛУГ У СУЧАСНИХ УМОВАХ» у рамках модуля «Інноваційні зміни в дитячих бібліотеках». Упродовж двох тижнів онлайн-навчання учасники мали змогу ознайомитися із законодавчими та нормативно-правовими актами у сфері безбар’єрності та інклюзії; асистивними технологіями для розвитку мовлення, навичок читання та комунікації дітей; основами безбар’єрності у роботі з книжкою-біографією для дітей; емоційним інтелектом як основою безбар’єрності та інклюзії; соціальною політикою як інструментом інклюзії і безбар’єрності; методичними рекомендаціями зі створення поліфункціонального простору у публічних бібліотеках та інших актуальних питань, серед яких авторське право та ліцензії Creative Commons; штучний інтелект в бібліотеці; аналіз присутності бібліотек у соціальних мережах та месенджерах за результатами анкетування; бібліоанімація як каталізатор оновлення бібліотеки, проведення Всеукраїнського соціологічного дослідження «Національно-патріотичне виховання користувачів-дітей у бібліотеках України для дітей».

     Під час інтерактивних форм фахівці представляли досвід своїх бібліотек, обговорювали проблеми та здобутки у досягненні кращого результату. Змістовно пройшла печа-куча «Бібліотека без бар’єрів — шлях до успішної країни», адже досвід колег допомагає іншим в організації заходів у доступному бібліотечному середовищі, зорієнтує щодо залучення партнерських організацій задля охоплення ще більшого кола можливостей в роботі з відповідною цільовою аудиторією.

     Цікавим було знайомство з видавничою продукцією для людей з інклюзією від соціального підприємства «Дивогра», яку представила директор Ганна Усатенко, зокрема ігри та посібники для дітей з різними формами інвалідності для комунікації та легкого читання. Також фахівці Інклюзивно-ресурсного центру № 10 Шевченківського району м. Києва у своєму виступі «Інклюзивно-ресурсний центр як посередник між родиною та навчальними закладами» презентували практичні кейси для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

     Чимало практичних питань обговорювалося під час круглого столу «Корпоративна взаємодія: шлях успіху бібліотек України для дітей у мережевому середовищі», розглянули можливість кожної обласної бібліотеки брати участь безпосередньо у корпоративних проєктах, ініційованих НБУ для дітей, напрацювали стратегію для подальшого якісного наповнення фахових ресурсів.

     Усього участь у навчанні взяли понад 50 фахівців, з яких 28 отримають свідоцтва про підвищення фахової компетенції

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 07.12.2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей