«Бібліотеки. Діти. Громади»: Всеукраїнська онлайн-школа бібліотечних
працівників продовжує діяльність
1 квітня відбулося навчання у межах Всеукраїнської онлайн-школи для бібліотечних працівників територіальних громад «Бібліотеки. Діти. Громади», організованої Національною бібліотекою України для дітей, до нього долучилися 534 бібліотечні фахівці Івано-Франківської та Черкаської областей.
З вітальним словом до учасників звернулася генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей Алла Гордієнко. У своєму виступі вона окреслила основні виклики роботи сучасних бібліотек для дітей, а також подякувала бібліотекарям за їхню активну участь у всеукраїнських та міжнародних проєктах, ініційованих НБУ для дітей.
Питання функціонування закладів культури у громадах у правовому полі, особливо враховуючи зміни у законодавстві в умовах воєнного часу, висвітлила Людмила Полікарпова, заступник генерального директора з науково-методичної роботи. Вона наголосила на можливостях бібліотек бути потужним інструментом якісних змін та трансформації своєї громади.
Наталія Дзюба, заступник генерального директора з інформаційних технологій, презентувала корисні ресурси, які допоможуть бібліотекарям підняти рівень медіаграмотності користувачів-дітей та їхніх батьків.
Наталія Загоруйко, завідувач відділу формування та зберігання документних ресурсів, підкреслила важливість актуалізації бібліотечних фондів, познайомивши з новими видавництвами України, що з’явилися на ринку попри війну.
Сніжана Кисельова, завідувач відділу каталогізування, розповіла про особливості організації фонду для дітей у бібліотеках територіальних громад та стандарти застосування Універсальної десяткової класифікації з метою дотримання єдиних підходів у індексуванні документів.
З інформаційними ресурсами НБУ для дітей, які можна використати у щоденній роботі з дітьми для формування зацікавлення українською книгою та створення звички регулярного читання, читачів ознайомила Валентина Красножон, завідувач відділу довідково-інформаційного обслуговування.
Ольга Петренко, завідувач сектору науково-дослідної роботи центру дослідження книги та читання, презентувала результати дослідження про забезпечення прав дитини на отримання бібліотечних послуг в умовах війни, проведене НБУ для дітей у 2024 році за участі бібліотек України.
Ірина Шестопал, завідувач відділу проєктно-грантової діяльності та залучення інвестицій, окреслила важливі етапи роботи над грантовою заявкою.
Наталія Невмержицька, завідувач відділу обслуговування дітей, юнацтва та організаторів дитячого читання, розповіла про достовірні інтернет-ресурси на допомогу у підготовці заходів патріотичного спрямування для підлітків.
Про різноманітні форми роботи з читачами дошкільного та молодшого шкільного віку розповіла Жанна Кунцяк, завідувач відділу обслуговування дітей дошкільного та молодшого шкільного віку; вона презентувала успішні та результативні бібліотечні проєкти для найменшої аудиторії користувачів.
Владислава Цибульська, завідувач сектору з підтримки ментального здоров'я відділу культурної діяльності та зв'язків з громадськістю, провела дистанційний тренінг для бібліотекарів, спрямований на психосоціальну підтримку ментального здоров’я фахівців, які працюють із дітьми.
Насамкінець Тетяна Кузілова, в.о. завідувача всеукраїнського тренінгового центру, наголосила на необхідності створення інклюзивного середовища, в якому кожна дитина почувається комфортно і може реалізувати свій потенціал, а також познайомила слухачів із титулованими українськими виданнями для дітей, відзначеними почесними українськими та міжнародними рейтингами у 2023-2024 роках.
Традиційно всі учасники Всеукраїнської онлайн-школи для бібліотечних працівників територіальних громад отримають Сертифікати.