Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

Проект «Дитяча картинна галерея» в дитячій бібліотеці

Видавництво «Майстер-клас» привезло до Національної бібліотеки України для дітей не лише картини, а й книги, видані за проектом «Естетичне виховання. Дитяча картинна галерея». Директор видавництва Олег Симоненко розповів дітям – учням початкових класів школи № 163, про те, як народилася ідея цього незвичайного книжкового проекту. Виявилося, що діти рідко ходять до картинних галерей, не бувають на художніх виставках. Так склалося, адже дитячих картинних галерей майже немає. І тому з дитинства не навчаються розумінню та сприйняттю художніх робіт, а це прикро. І видавництво придумало, яким чином можна познайомити дітей з живописом! Олег Симоненко запропонував молодим українським художникам взяти участь в створенні книг, але не звичайних, а книг, так би мовити, навпаки.

Навіть діти знають, що звичайна книга починається з тексту письменника, за яким художник створює ілюстрації. Книги, що друкуються в серії "Дитяча картинна галерея" починаються з малюнків. А вже за малюнками створюються історії – тексти. Ще одна відмінність від звичайних книг: історії ці пишуть не письменники, а ті ж самі художники.

На зустріч з читачами прийшли два художники, які в якості письменників виступили вперше завдяки участі в цьому проекті - Світлана Рудікова і Віталій Кириченко. На виставці були представлені їхні картини та ще – роботи Наталії Дерев'янко, Світлани Рудікової, Наталії Бендус-Петровської, Ганни Черненко та Нани Дємєнкової, Олександра Калмикова, а також художниці з Білорусі Ганни Сілівончік.

Бібліотекарі відділу мистецтв, що організували зустріч, провели незвичайну вікторину для читачів: за книжковими ілюстраціями потрібно було знайти роботу художника на виставці. Це було дуже весело і захоплююче. Потім Світлана Рудікова і Віталій Кириченко розповідали дітям про творчий процес, про те, як вони стали художниками, хоча мріяли бути: Світлана – геологом, а Віталій – гончарем.

А діти спробували себе у такому ж незвичному творчому процесі: на трьох імпровізованих мольбертах спочатку малювали і разом вигадували історії за своїми малюнками. Художники їм допомагали. Найбільше сподобалася і гостям, і бібліотекарям історія про «Казкову країну, в якій росли книжки».

Нагадуємо, що художня виставка за проектом «Естетичне виховання. Дитяча картинна галерея» буде демонструватися в бібліотеці до 1 березня. Запрошуємо!

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
 
Останнє оновлення: 12/5/2022
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей