Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду
Тиждень «Ч». Занурюємося в тему разом з експертом Наталею Марченко

        Книжкові ігри-2017. Другий день другого Тижня з інтригуючою назвою «Ч». У цей день був поставлений рекорд за кількістю дітей у літньому дворику – понад 50! Точну цифру назвати не можемо, бо в якийсь момент було просто неможливо реєструвати відвідувачів. Чергові бібліотекарі повністю занурилися у спілкування з дітьми, а діти у книжки та у спілкування один з одним.

       А чому такий аншлаг? А тому що сьогодні в гості чекали експерта з усіляких книжкових «Ч» та інших міфологічних чудовиськ – Наталю Марченко. І дочекалися! З самого початку зустрічі читачі зрозуміли, що перед ними справжній експерт із цього вкрай вузького, але як виявилося насправді – доволі широкого питання. По-перше, гостя показала дітям свою книжку «Діти переступу» — першу з літописів Семисвіття. Читати її дітям зараз не рекомендувала, порадила підрости. А потім письменниця, а також літературознавець, бібліограф Наталя Марченко почала розповідати про те, чому люди вигадували собі чудовиськ. До речі, якщо ви гадаєте, що то був просто монолог – помиляєтеся! Наші читачі теж мали що сказати з цього приводу, і ділилися своїми знаннями й розумінням проблематики.

       Потім поговорили про книжкові чудовиська і про авторів, які їх вигадали. З’ясувалося, що діти знову ж, так би мовити, в матеріалі. Більшість книжок сучасних авторів вони прочитали. Але пані Наталя зуміла таки знайти серед стосу книжок одну, яку ніхто з присутніх ще не читав – книгу Катерини Штанко «Дракони, вперед!». А також розповіла про те, як художниця Катерина Штанко вигадала цю історію. Виявилося, що книга ця автобіографічна.

       Але найцікавіше розпочалося після цього інформативного спілкування: учасники зустрічі на пропозицію пані Наталі вирішили вигадати для бібліотеки власне ексклюзивне чудовисько. Адже в такому книжковому палаці з величними залами, з казковим двориком, в якому росте велетенський столітній дуб, обов’язково має бути своє добре Книговисько або добрий привид Книгогриз, або можливо якесь Нудисько, яке заважає дітям читати … Нашим читачам пропозиція дуже сподобалася, і робота закипіла.

       За півгодини ми отримали 20 чудовиськ – у малюнках та розповідях. Деякі з них були не надто добрі, а деякі просто страшенно злі та прожерливі книгоїди…

       Бібліотекарі зробили інвентаризацію дитячих фантазій, і зараз вас «полякаємо» дитячими вигадками (дитячі назви чудовиськ збережені):

 • Кука, яка рятує читачів від злих духів.
 • Книгопривид – любить читати книги і їсти букви, але дуже не любить зіпсовані та порвані книжки та тих, хто їх псує.
 • Фея Клок Ріда – вона чергує у  бібліотеці та слідкує, щоб читачі не затримувалися довго і не зачитувалися книжками, нагадує, що вже час йти.
 • АйфоноЧтажателі – ті, хто поїдає айфони, щоб діти читали книжки.
 • Стор — дух пропущених сторінок, який лякає дітей, що пропускають сторінки у книжках.
 • Короул – поглинач інформації.
 • Книга-Жер – анігілює читачів на літери.
 • КнигаМонстр – дуже страшна (причини незрозумілі).
 • Компокниг – коли хтось довго грає у комп’ютерні ігри, цей монстр переселяє того у гру – у віртуальну реальність (Олександр Есаулов та Сергій Гридін теж про таке писали).
 • Лора – жахлива лялька, яка перетворює читача на ілюстрацію у книжці.
 • Піксель – дівчинка-комп’ютерний вірус, яка затягує геймерів до коп’ютера та грає з ними. Якщо тест пройдеш – тебе відпускають, але треба обов’язково почати читати книжки, бо є вірогідність знову потрапити у віртуальне життя.

       І ще три чудовиська, які цілком можуть стати легендою бібліотеки, і які стали переможцями нашого імпровізованого конкурсу. Обирала переможців наша гостя Наталя Марченко.

       Книгове Книговисько – перевтілюється у бібліотекаря і забирає (краде) дітей, які не люблять читати. Потім перетворює їх на читачів. Взагалі-то він добрий монстр – просто він любить відмінників і читачів, і навіть дарує їм книжки. Попередження: «Діти, читайте КНИЖКИ!!!». Вигадав Вітя Венгер – ІІІ місце у конкурсі (зрозуміло, що Вітя є шанувальником творчості Сашка Дерманського).

       Бібліодухи – душі книжкових персонажів, які вночі наводять лад у бібліотеці. А за це вони їдять ілюстрації з книжок. Ілюстрації мають бути яскравими і фантастичними, а якщо – ні, тоді духи покинуть бібліотеку і перестануть допомагати бібліотекарям. Вигадала Софія Басараба – ІІ місце у конкурсі.

       Перемогла у конкурсі легенда про двох близнюків: брати Рвун Нудьгун та Ремонток Книжечок — створені з книжок та успішно співіснують тільки разом. Як дві сторони медалі, добро і зло, доктор Джекіл та містер Гайд і т.д. Вигадав цих чудовиськ Даніїл Кушнірчук і став переможцем. Вітаємо!


       Книжкові подарунки переможці отримають у п’ятницю під час фіналу Тижня «Ч» на вечірці з Чорно-Чоколядними піченьками. Запрошуємо усіх! Але для цього потрібно стати учасником літніх читань із зануренням «Книжкові ігри – 2017».

       #книжковіІгри #бібліотечнеліто

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
 
Останнє оновлення: 12/1/2023
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей