Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду
Про закони джунглів
(літературна вітрина до 155-річчя від дня народження Р. Кіплінга)

         У цьому році виповнюється 155 років від дня народження Джозефа Редьярда Кіплінга (1865-1936), англійського прозаїка, поета, казкаря та лауреата Нобелівської премії з літератури. Кращими творами письменника вважаються «Книга джунглів» (The Jungle Book), «Кім» (Kim), а також численні вірші.

         Герої чудових творів Кіплінга приходять до читачів з індійських джунглів, африканських саван, річок і морів Африки та Азії. Казкове і буденне природно переплелося в його творах, тварини дуже схожі на людей — і все це надає ще більшої правдивості його книгам. Хто не чув про пригоди Мауглі або про кішку, яка гуляла, як сама собі знала, або про допитливе слоненя, якому крокодил розтягнув ніс, перетворивши на довгий хобот. До речі, казки Редьярда Кіплінга не втрачають своєї актуальності й важливості у вихованні хлопчиків, адже вчать сміливості, хоробрості, відчуттю честі та вмінню захищати близьких і тих, хто слабший.

         Упродовж двох днів, 29 і 30 січня, до Національної бібліотеки України для дітей завітали учні п’ятих класів «Дитячої інженерної академії», щоб більше дізнатися про письменника, обговорити його творчість і власні емоції, які викликають його казки.

         Заходи відбувалися у двох відділах бібліотеки. Спочатку п’ятикласники відвідали відділ рідкісних та цінних видань, де мали змогу побачити на власні очі книги Кіплінга, видані в Україні на початку ХХ століття, серед них — книжка з авторськими малюнками.

         У відділі документів іноземними мовами читачі ознайомилися із найкращими виданнями видатного англійського письменника різними мовами світу. На прикладі твору «Книга джунглів» дослідили, у чому полягає сутність протистояння світу джунглів і світу людей, спробували довести, що світ джунглів чесніший за світ людей і розв’язати проблемне питання «Наскільки закони джунглів близькі до законів людського суспільства?».

         Переглянувши мультфільм «Ріккі-Тіккі-Таві», пригадали сюжет однойменного твору. Картини іспанського ілюстратора Ісідро Ферерра (подарунок бібліотеці від Посольства Іспанії в Україні) допомогли обговорити деталі сюжету казки «Ріккі-Тіккі-Таві», емоції, які вона викликає, і художній стиль іспанського художника.

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 12/4/2024
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей