Національна бібліотека України для дітей
     
Віртуальна довідка1
Наша адреса:
03190, Київ, вул. Януша Корчака, 60
 
Написать письмо
 
 
 
   
Пошук по сайту  
 
Skip Navigation Links.
Про бібліотеку
Загальна інформація
Режим роботи
Контакти
Структура
"Вікно в Америку"
ЗМІ про бібліотеку
Спонсори
Благодійний фонд розвитку
Державні закупівлі
Вакансії
Послуги та сервіси
Новини
Замовлення екскурсій
Бібліотечні події
Онлайн-проєкти
Читацькі об'єднання
Психологічна служба
Віртуальна довідка
Версія для слабозорих
Електронні ресурси
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Видання бібліотек для дітей
Віртуальні книжкові виставки
Інтерактивні ресурси
Ключ
Почитайко
Т.Г. Шевченко для дітей
Бібліотека у форматі Д°
Музей книги
Творчість дітей
Пам'ятні літературні дати
Вибрані Інтернет-ресурси
Для дітей
Для дорослих
Дитячі бібліотеки в Інтернет
Це важливо знати
Читання - справа сімейна
ІнфоТека для дітей
ІнфоТека для дорослих
Інтернет-безпека для дітей
Інтернет-безпека для батьків
На допомогу бібліотекареві
Професійні новини
Бібліотеки України для дітей
Мережа бібліотек України для дітей
Національна секція IBBY
Асоціація дитячих бібліотекарів
Сторінка методиста
Проєкт "КОРДБА"
Інформаційна культура користувачів
Бібліотека + IT
Нові книги України
Книги обмінного фонду

ЧЕК-лист № 5: Як я вибираю книжки? Читацькі ідеї з бібліотечного мерчандайзингу

           Ми продовжуємо збирати читацькі пропозиції та побажання з різних питань діяльності бібліотеки. За жовтень ми поцікавилися фантастичними мріями дітей, репертуаром бажаних клубів, гуртків та інших читацьких об’єднань (це був, мабуть, найврожайніший за кількістю побажань чек-лист). Користувачі поділилися з нами своїми ідеями щодо вдосконалення масової роботи бібліотеки. Терміном «масова робота» в бібліотечній практиці називаються усі події для певної групи людей, тож читачі змогли висловити свої побажання до проведення заходів у фізичному просторі бібліотеки та за її межами наживо, а також організації онлайн-подій.

           У наступному, п’ятому, опитуванні ми хочемо дізнатися, яким чином читачі обирають собі книги у бібліотеці, як би їм хотілося це робити.

           В торговельній галузі є такий термін – мерчандайзинг (мерчендайзинг, merchandising) – це комплекс маркетингових заходів щодо розміщення та представлення товару з урахуванням рівня продажу та потоку покупців у магазині чи торговому залі.

           Так ось бібліотекарі також дбають про те, щоб донести до читача цікаву книгу, або ж згрупувати певні книги за якоюсь цікавою темою – за допомогою книжкових виставок. Для новинок є спеціальні стелажі або навіть підставки для однієї книги, яка стоїть на кафедрі абонемента і привертає увагу читача. Книги розташовують на столиках у зоні релаксу, у куточках відпочинку, біля комп’ютерів.

           Бібліотечний мерчандайзинг враховує вік читачів – для наймолодших книжки розташовані на нижчих полицях, для старших – вище. Книжкові виставки мають привабливі назви та слогани, яскраві елементи. Бібліотекарі «працюють» консультантами-мерчандайзерами, рекламуючи свій товар – книжки. Але не всі читачі люблять, щоб їм щось активно радили. Дехто воліє робити вибір самостійно.

           Бібліотекарі вигадують книжкові пакуночки на кшталт «кота в мішку» із сюрпризами. Ой, чого лишень не вигадують бібліотекарі, щоб зацікавити читача книжкою.

           І ось ми, нарешті, зібралися запитати вас, любі читачі бібліотек: а як ви вибираєте книжки у бібліотеці? Що для вас найважливіше? Чиїх порад дослухаєтесь? Чи можливий для вас спонтанний вибір – за яскравою обкладинкою, формою, розміром. Або ж ви вдумливо читаєте анотації? Чи знаєте ви про тест 99 сторінки, який ще 1939 році запропонував літературний критик Форд Медокс Форд?

           Пишіть свої побажання на сторінках бібліотеки у Фейсбук або  Інстаграм.

           Пам’ятайте, найактивніші дописувачи побажань до ЧЕК-листа, ідеї яких бібліотека візьме в роботу, отримають заохочення до Новорічних свят!

           #чеклистчитацькихзабаганок #твоябібліотека #ДНбібліотеки

 

Для редагування, видалення інформаціі про дитину з сайту або повідомлення про нелегальний контент Ви можете звернутися за адресою: library@chl.kiev.ua

 
Останнє оновлення: 1/6/2023
© 1999-2010р. Національна бібліотека України для дітей