Андрій Кокотюха: що читати дітям під час війни
30 вересня 2022, 23:39   Автор: Андрій кокотюха, Наталя Марченко

Андрій Кокотюха – чи не найбільше знаний український автор детективів, зокрема і дитячих, письменник напрочуд плідний, колоритний і насправді «читабельний» у найширшому значенні слова. А ще пан Андрій – чудовий кіносценарист і невтомний глибокий читач.

 

«Читати треба завжди, а не лише під час війни.

Зараз бачу по собі, що попит на дитячу книжку зріс, але є нюанс. Він зріс за межами України, коли десятки тисяч дітей опинилися у вимушеній еміграції. Доставку книжок з України не продумав ніхто. Те, що туди передають спорадично, не читабельне. Бо минулого року, коли я готував дитячі твори для «Радіо Культура» і звертався до видавців, вони навзаєм рекрутували мене автором. Бо українські автори писати не вміють за мінімальними винятками. Тому перекладна цінується більше. Ну і мого авторстваsmiley.

Це підтверджують і батьки, які частіше звертаються з-за кордону. Та бібліотекарі, яким треба оновлювати фонди після дерусифікації.

Тому читання саме по собі нічого не значить, якщо дитина не має змоги вибирати книжку, а змушена користуватися тими, що дають безкоштовно. А безкоштовно дають те, за що читач не платить.

Отже, дітям потрібен вибір читання».


Коментарі до статті